PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Opera Bałtycka w sobotę nie grała - osuszano budynek po ulewie
Opera Bałtycka w sobotę nie grała - osuszano budynek po ulewie
Piątkowa ulewa, która przeszła przez miasto nie oszczędziła również gdańskich teatrów. Najbardziej ucierpiała Opera Bałtycka. Zaplanowane na sobotę otwarte próby zostały odwołane. Ale już od niedzieli teatr jest otwarty zgodnie z zapowiedzią.
Opera Bałtycka, która ucierpiała w piątkowej ulewie odwołała dzisiejsze wydarzenia. Jutro gra bez zmian
Opera Bałtycka, która ucierpiała w piątkowej ulewie odwołała dzisiejsze wydarzenia. Jutro gra bez zmian
Dominik Paszliński

Opera Bałtycka, która drugi rok z rzędu bierze udział w Europejskich Dniach Opery, jeszcze w piątek przed południem zapraszała słuchaczy do odwiedzin w teatrze. W planach były otwarte próby orkiestry, chóru i baletu oraz gra terenowa wieczorem. Niestety, tuż po godz. 15 pogoda załamała się, a ulewny deszcz wdarł się do budynku od strony zaplecza technicznego i głównego wejścia. Woda nie zatrzymała się w foyer, dotarła nawet na widownię głównej sceny. Podtopiła też salę prób, magazyn kostiumów i rekwizytornię. Jeszcze w piątek, gdy tylko pogoda ustabilizowała się - przystąpiono do osuszania.

Tak wyglądało wczoraj małe foyer
Tak wyglądało wczoraj małe foyer                                                                                                                                                                                                    Opera Bałtycka

- Dziś sytuacja jest już opanowana - mówi Katarzyna Cyranka-Gigiewicz z Opery Bałtyckiej. - Trwa osuszanie tych pomieszczeń, które ucierpiały najbardziej, czyli widowni i małego foyer [red.: przestrzeń przed wejściem na widownię]. Na szczęście nie zamokło archiwum, a sala prób jest już sucha. Straty raczej nie będą duże, a zaplanowane na niedzielę wydarzenia nie są zagrożone.

Opera Bałtycka od kulis: dyryguj, śpiewaj, tańcz i rozwiązuj zagadki

Teatr Miniatura również wczoraj zgłaszał problemy, ale sytuację szybko opanowano, a spektakle odbyły się bez zmian.  

Woda wdarła się z dwóch stron - od głównego wejścia i zaplecza
Woda wdarła się z dwóch stron - od głównego wejścia i zaplecza
Opera Bałtycka

 

Woda aparaliżowała ruch na al. Zwycięstwa. Stanęły nawet tramwaje
Woda sparaliżowała ruch na al. Zwycięstwa. Stanęły nawet tramwaje
Jerzy Pinkas
oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl