PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

O ekonomii opartej na wartościach społecznych - Open Eyes Economy Summit

O ekonomii opartej na wartościach społecznych - Open Eyes Economy Summit
W dniach 17-18 listopada (wtorek-środa) w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbywa się Open Eyes Economy Summit, jeden z najbardziej innowacyjnych i kreatywnych kongresów w Polsce. Wydarzenie ze względu na pandemię przyjęło formułę hybrydową. Współgospodarzem kongresu jest Miasto Gdańsk.
kongres

 

Open Eyes Economy Summit to kongres poświęcony ekonomii opartej na wartościach społecznych. Przed nami jubileuszowa, piąta edycja wydarzenia, które rokrocznie gromadzi w Krakowie wybitnych specjalistów ze świata nauki, ekonomii i kultury. Organizatorzy Open Eyes Economy Summit szerzą i realizują nowe, otwarte spojrzenie na ekonomię – inspirują do działania i wymyślania alternatywnych sposobów rozumienia gospodarki opartej na wartościach. Podczas szczytu prowadzone są debaty, seminaria i konferencje, łącząc ludzi z rozmaitych branż i środowisk, poruszając różnorodne tematy oraz tworząc niestandardowe i nieoczekiwane połączenia.

Głos Gdańska

We wtorkowej sesji inauguracyjnej wydarzenia uczestniczyła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska - tematem wystąpienia była „Zasada solidarności, jako recepcie na rozwój miast - idea i praktyka".

Jednym z jego głównych elementów współpracy Gdańska podczas kongresu jest organizacja stoiska live. Jest to pokój wideokonferencyjny, w którym można prowadzić dyskusje i konsultacje. Uczestnicy konferencji, w przerwach głównych paneli, mogą dołączać do wideoczatu i porozmawiać z dyżurującymi specjalistami i ekspertami w różnych dziedzinach.

Ta forma udziału w spotkaniu jest dostępna jedynie dla osób, które wykupiły "bilet" na udział w Kongresie. Pytania zadawane są w trakcie czatu pisemnie, albo w formie łączenia video.

Wideoczaty z udziałem ekspertów z Gdańska:

W środę, 18 listopada:

  • 11:30-12:00 - Elektromobilność - Magdalena Szymańska, z Referatu Mobilności Aktywnej UMG
  • 13:30-14:15 - Gdańskie Centrum Kontaktu - Jarosław Schroeder, kierownik Gdańskiego Centrum Kontaktu
  • 15:45-16:15 - Muzeum Bursztynu - Waldemar Ossowski, dyrektor Muzeum Gdańska

 

We wtorek, 17 listopada, odbyły się następujące wideoczaty:

  • 11:30-12:00 - Model integracji Imigrantów - Maria Maślak, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego
  • 13:30-14:15 - Wolontariat - Dawid Jastrzębski, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu
  • 15:45-16:15 - Plan Adaptacji Miasta do zmian klimatu - Maciej Lorek, dyrektor Wydziału Środowiska UMG i Tomasz Hoppe, kierownik Referatu Zmian Klimatycznych UMG

Udział w Konferencji jest odpłatny. Możliwy jest również nieodpłatnie ograniczony dostęp do wybranej części programu. Są to 4 sesje plenarne, które stanowią ok. 10 proc. wszystkich wystąpień. Wciąż można się zarejestrować na stronie www wydarzenia.

Przede wszystkim program

Open Eyes Economy Summit odbywa się w Krakowie od 2016 roku. Tegoroczny OEES składa się z czterech bloków tematycznych: FIRMA-IDEA, MARKA – KULTURA, MIASTO-IDEA oraz ŁAD MIĘDZYNARODOWY. Tematy, które poruszą wybitni goście zaproszeni w tym roku do Krakowa, to m.in.: „Człowiek w środowisku sztucznej inteligencji”, „Solidarni w rozwoju”, „Antropocen – zarządzanie światem”, „Uwspólnianie zasobów i dobra wspólne”, „Architektura i adaptacja miast do zmian klimatu” czy „Edukacja – nowa generacja”. Poszczególne punkty programu zostały dopasowane do nowej formuły kongresu z dbałością o zachowanie jakości merytorycznej jak zawsze na najwyższym poziomie.

Więcej informacji oraz program wydarzenia dostępny na stronie Open Eyes Economy Summit.

 

Marta FormellaUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowy
Marta Formella - najnowsze
Marta FormellaUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowy
Marta Formella - najnowsze