Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Najlepsi uczniowie zawodówek - wygrali konkurs [LISTA LAUREATÓW]

W środę, 11 kwietnia, 2018 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku odbyła się 13. edycja wojewódzkiego konkursu „Najlepszy w zawodzie”. Jury wyłoniło sześciu finalistów w dwóch kategoriach - przed nimi świetlana przyszłość.

Najlepsi uczniowie zawodówek - wygrali konkurs [LISTA LAUREATÓW]
A
A
data publikacji: 11 kwietnia 2018 r.

Najlepszy w zawodzie, w branży mechanicznej, w 2018 roku - Jan Wontka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku
Najlepszy w zawodzie, w branży mechanicznej, w 2018 roku - Jan Wontka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Uroczystość wręczenia nagród dla młodych mechaników, którzy wzięli udział w organizowanym przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku konkursie dla uczniów szkół z województwa pomorskiego „Najlepszy w zawodzie 2017” odbywa się co roku, od 12. lat. Od 3. lat nagradzani są także elektrycy - w sumie jury złożone z nauczycieli i specjalistów z branży wyłania sześciu finalistów, po trzech z każdej kategorii.

Celem konkursu jest przede wszystkim przybliżanie formy i procedur egzaminu praktycznego potwierdzającego kwalifikacje zawodowe - uczestnicy otrzymali do wykonania zadania, których poziom trudności był porównywalny do wymogów egzaminu zawodowego. Jednocześnie organizatorzy chcą w ten sposób motywować do podnoszenia poziomu nauczania w zawodach mechanicznych i elektrycznych. I oczywiście poszerzyć zainteresowanie zawodami w tych dwóch branżach.

- Niedługo wyjdziecie stąd z dokumentem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie, dającym wam uprawnienia i szansę na dalszy rozwój. Temu właśnie ma służyć edukacja - nie ma być tylko myśleniem o tym, co jest w książkach, ale musi sprawdzić się w praktyce. Bardzo się cieszę, że są tutaj z nami dzisiaj przedstawiciele firm z Pomorza, i że są tak otwarci na współpracę, to dzięki nim jest coraz częściej tak, że prosto po ukończeniu szkoły możecie trafić do branży, która jest dla was ważna - mówił wiceprezydent Piotr Kowalczuk podczas uroczystości, która odbyła się w CKZiU w środę, 11 kwietnia, 2018 r.

Wśród finalistów tegorocznej edycji znaleźli się uczniowie ze szkół z Gdańska, Malborka i Kartuz. Największą liczbą sukcesów mogły pochwalić się szkoły z naszego miasta - podobnie jak w ubiegłym roku I miejsce w branży elektrycznej zajął uczeń Zespołu Szkół Energetycznych w Gdańsku, poza tym na podium znaleźli się uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku oraz z gdańskiego „Conradinum”.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, oraz, w obecności przedstawicieli zakładów pracy, z którymi szkoła współpracuje, przyjęli gratulacje od dyrektora CKZiU w Gdańsku Dariusza Różyckiego i wiceprezydenta Piotra Kowalczuka.

Zwycięzcy konkursu „Najlepszy w zawodzie 2018”:


Branża elektryczna:

I miejsce - Piotr Kołpak z Zespołu Szkół Energetycznych w Gdańsku;

II miejsce - Sebastian Korpalski z Zespołu Szkół Okrętowych i Ogólnokształcących „Conradinum” w Gdańsku;

III miejsce - Stanisław Ciepliński z Zespołu Szkół Technicznych im. Floriana Ceynowy w Kartuzach.


Branża mechaniczna:

I miejsce - Jan Wontka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku;

II miejsce - Grzegorz Bebel z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku;

III miejsce - Kacper Waśniewski z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku.

-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora