PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Omiń kolejkę, kup bilet online do gdańskiego ogrodu zoologicznego
Omiń kolejkę, kup bilet online do gdańskiego ogrodu zoologicznego
Gdański Ogród Zoologiczny uruchomił usługę zakupów biletów poprzez stronę internetową. Rozwiązanie pozwala kierować się bezpośrednio do bramy wejściowej zoo, z pominięciem kas i kolejek. Przez miesiąc z opcji skorzystało prawie 2000 odwiedzających.

Żyrafa w oliwskim zoo
Żyrafa w oliwskim zoo
fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

- Bardzo nam zależało, aby usługę wprowadzić jeszcze przed tegorocznym latem. To duże ułatwienie dla gości naszego ogrodu. Bilety mogą zakupić przez Internet w dowolnej, dogodnej dla siebie chwili. Strona jest przyjazna, a system zakupu prosty i intuicyjny, zaś cała operacja zakupu nie powinna zająć więcej niż kilka minut - wyjaśnia Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska, nadzorujący prace zoo.

Płatności obsługuje platforma PayU i można je wykonać online w ponad 20 bankach. Z wydrukowanym biletem lub biletem w formie elektronicznej wyświetlonym na smartfonie, można się kierować od razu do wejścia do zoo, omijając strefę kas.

- Pracujemy nad tym, aby bilet online jak najszerzej rozpropagować. Liczymy, że nie tylko przyniesie on praktyczne ułatwienie dla naszych gości, ale też pozytywnie przełoży się na frekwencję. Magiczną dla nas liczbą jest pół miliona odwiedzających w roku - mówi dyrektor GOZ, Michał Targowski. 


fot. www.gdansk.pl

Jakie jest zainteresowanie kupnem biletów online do oliwskiego zoo? 

- Na razie sprzedaliśmy w ten sposób około dwa tysiące biletów. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego pomysłu - mówi Mariola Pardo z gdańskiego ogrodu zoologicznego. - Zdecydowana większość biletów kupowanych jest z domu a nie sprzed kasy, choć do kupna on-line namawiamy także tych, którzy przyjechali do zoo i stoją w długiej kolejce. Mówią: "nie, dziękujemy, już poczekamy w kolejce.  

Aby zakupić bilet online należy wejść na stronę oliwskiego zoo

Ceny biletów w 2017 roku:

  • od 1 lipca do 31 sierpnia - 20 zł ulgowy, 30 zł normalny, 90 zł rodzinny (do 5 ośób, w tym co najmniej dwoje dzieci i nie więcej niż dwoje rodziców lub opiekunów)
  • od 1 września do 29 października - 15 zł ulgowy, 25 zł normalny, 60 zł rodzinny 
  • od 30 października do 31 grudnia - 10 zł ulgowy, 15 zł normalny, 40 zł rodzinny
  • Karta Gdańskiego Lwa (bilet roczny)oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl