PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Oliwa. Czy Rada Dzielnicy dobrze wydała budżet na 2020 rok? Wypełnijcie ankietę

Oliwa. Czy Rada Dzielnicy dobrze wydała budżet na 2020 rok? Wypełnijcie ankietę
W wielu gdańskich dzielnicach trwają konsultacje z mieszkańcami w sprawie tegorocznych wydatków z puli środków Rad Dzielnic. Radni Oliwy postanowili dodatkowo zapytać oliwian o to, jak oceniają ubiegłoroczne wydatki z budżetu Rady. Przygotowali specjalną ankietę internetową.
Oliwianie, oceńcie wydatki w dzielnicy swoich lokalnych radnych
Oliwianie, oceńcie wydatki w dzielnicy swoich lokalnych radnych
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Budżety gdańskich Rad Dzielnic różnią się wysokością - są bowiem uzależnione od liczby zameldowanych mieszkańców w danej dzielnicy. W 2020 roku budżet Rady Dzielnicy Oliwa wynosił 266 tys. złotych. W roku 2021 - 263,6 tys. złotych.

W ubiegłym roku priorytetem radnych stało się "ponowne zazielenienie dzielnicy". Najwięcej pieniędzy wydano na program odtworzenia zadrzewień ulic: Grunwaldzkiej, Rybińskiego, Polanki, Grottgera, Bitwy Oliwskiej oraz Czyżewskiego. Oliwski budżet przeznaczono też na zazielenianie poboczy - w ubiegłym roku powstały nowe zielone pobocza, w tym klomby i kwietniki przy ulicach: Żeromskiego, Hołdu Pruskiego, Kanapariusza, Grottgera, Tatrzańskiej, u zbiegu ulic Asnyka i Wita Stwosza oraz Czyżewskiego i Gdańca.

 

- Staraliśmy się też służyć lokalnej społeczności m. in. przez dofinansowanie przebudowy działu dziecięcego w Bibliotece Oliwskiej, wsparcie młodych sportowców, seniorów i najuboższych mieszkańców naszej dzielnicy. Reagowaliśmy również na bieżące problemy, remontując schody oraz punkt widokowy pod wieżą na Pachołku czy odtwarzając zniszczoną przez wandali wiklinową "Altanę westchnień" przy Stawie Młyńskim. Z budżetu dzielnicy stanęło również kolejnych osiem ławek, o co wnioskowali mieszkańcy - wyliczają radni Oliwy.

Przygotowana przez nich ankieta składa się z ośmiu pytań. Odpowiedź na nie powinna zająć zaledwie kilka minut. Wyniki ankiet będą dla radnych przede wszystkim wskazówką, na co położyć nacisk planując tegoroczny budżet, jakie potrzeby i oczekiwania mają oliwianie.

Ankietę Rady Dzielnicy znajdą Państwo TUTAJ

Poza tym, do 18 stycznia 2021 roku Rada Dzielnicy Oliwa oczekuje na konkretne wnioski i propozycje mieszkańców do tegorocznego budżetu.

 

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl