• Start
  • Wiadomości
  • Olivia Six: eko, z piłkarzykami, najlepszy w tej części EU

Olivia Six: eko, z piłkarzykami, najlepszy w tej części EU

Gdański biurowiec, z zewnątrz niepozorny, dostał nagrodę dla „najlepszego budynku biurowego w Europie Środkowo-Wschodniej”. Co takiego zobaczyło w nim szacowne jury?
17.02.2016
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Olivia Six: szklany klocek, ale z nagrodą.

Informacja, jak to zwykle bywa w takich biurowcach, wybrzmiewa miłym, kobiecym, ale nagranym na taśmę głosem: „Proszę, ponów żądanie!”. Mężczyzna stojący przed windą jest nieco zdezorientowany, przykłada kartę jeszcze raz: „Odmowa dostępu!” - informuje żeński głos.

Perypetie typowo korporacyjne, kłopoty z dostępem do wind czy poszczególnych pomieszczeń zdarzają się wszędzie. A jednak biurowiec Olivia Six, bo w jego wnętrzu jesteśmy, dostał właśnie nagrodę dla najlepszego budynku biurowego w Europie Środkowo-Wschodniej. O czym zafrasowany człowiek przy windzie raczej nie wie.

Z zewnątrz Olivia Six nie wygląda imponująco, raczej jak szklany klocek. Ale ma przynajmniej otwierane okna - dostęp do świeżego powierza. Hol jest bardziej interesujący: czarno-biała szachownica na podłodze i potężna figura szachowej królowej. Z drugiej strony wygodne fotele, dające wrażenie eleganckiego hotelowego lobby czy też wnętrza biblioteki.

Olivia Six to jeden z pięciu budynków w kompleksie Olivia Business Center w Oliwie. Olivia Six dostała nagrodę w konkurencji „najlepsze biura dla sektora SSC, czyli dla centrów usług wspólnych” (chodzi o usługi łączone, np. w sektorze księgowości, zasobów ludzkich, obsługi informatycznej czy zamówień). Do konkursu zgłoszono biurowce z Wrocławia (Dominikański), Poznania (Maraton), Warszawy (Postępu 14) oraz m.in. z Wilna i Bukaresztu.  

Szachownica w lobby.

W Olivia Six swoje centra usług wspólnych mają m.in. korporacja ThyssenKrupp (księgowość, finanse, kadry, płace, IT), PwC czy Staples. Czym wyróżnił się oliwski biurowiec, że dostał najważniejszą dla sektora SSC w Europie Środkowo-Wschodniej nagrodę? Dobre parametry, trójszybowa elewacja, certyfikat ekologiczny BREEAM Excellent dla budynków przyjaznych środowisku i energooszczędnych, eleganckie lobby, dobra lokalizacja. Poza tym, na poszczególnych piętrach to, co stanowi, że łatwiej o relaks i odpoczynek w czasie pracy.

- Wiele z tych biur jest bardzo ciekawie zaaranżowanych - mówi Bartosz Skwiercz z marketingu Olivia Business Centre. - To nie są szare otwate przestrzenie, ale kolorowe biura, z pomieszczeniami, w których pracownicy mogą pograć w bilard, piłkarzyki czy w Playstation.

Co ta nagroda oznacza dla Olivia Business Center i dla Gdańska? - Dla nas to potwierdzenie prestiżu, bo stworzyliśmy wyjątkowy budynek, gdy wiele biurowców prezentuje podobny średni standard - mówi Skwiercz. - Olivia Six wyróżniono za możliwości, jakie dajemy rezydentom. W tym samym konkursie dla branży centrów usług wspólnych w krajach Europy Środkowej i Wschodniej w kategorii na najszybciej rozwijającą się aglomerację, Trójmiasto pokonało m.in. Łódź oraz Katowice. Powstaje tu dużo nowych powierzchni biurowych wysokiej jakości. Firmy widzą, że mogą tu inwestować i otwierać swoje biura.

Rzeczywiście, w 2015 roku inwestorzy utworzyli w Trójmieście ponad 2,5 tysiąca miejsc pracy, wynajmując ok. 77 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowych.

Tymczasem w Olivia Business Centre powstaje kolejny budynek: Olivia Star. A w nagrodzonym Olivia Six mają wkrótce zostać otwarte… piekarnia oraz dwupoziomowa siłownia i fitness klub, otwarte 24 godziny na dobę! Ludzie z korporacji będą więc mieli kolejne miejsce do wyładowywania negatywnej energii.

Paweł Pinker, z działu marketingu Olivia Business Centre, stoi dumnie z nagrodą dla biurowca.


TV

MEVO rozkręca wiosnę. Wsiadaj i jedź: do pracy, na uczelnię, na plażę