PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Otwarcie Forum Gdańsk odwołane. Nowy termin nie jest znany
Otwarcie Forum Gdańsk odwołane. Nowy termin nie jest znany
Multi Poland, główny inwestor Forum Gdańsk, zdecydował się przesunąć na późniejszy termin zaplanowane na środę, 16 maja 2018 r., otwarcie kompleksu uznając, że nie osiągnęła ona jeszcze poziomu, jakim powinna charakteryzować się flagowa inwestycja firmy. - Pragniemy, aby otwarcie Forum Gdańsk było godne gdańszczan i mieszkańców regionu. Na tym etapie nie wszystkie elementy projektu osiągnęły poziom, który na to pozwala - czytamy w oświadczeniu firmy.
Forum Gdańsk
Forum Gdańsk
Dominik Paszliński

W środę, 16 marca, otwarcia Forum Gdańsk nie było. Nowa data nie jest znana

Jest nam ogromnie przykro z powodu zmiany terminu otwarcia Forum Gdańsk i serdecznie za to przepraszamy – mówi Patrick Van Dooyeweert, Chief Investment & Development Officer Multi Corporation. – Wiemy, że wielu gdańszczan czeka na Forum. Tak szybko jak to tylko możliwe - a będzie to naprawdę szybko - poinformujemy o nowym terminie otwarcia. Dziś zespół Forum Gdańsk pracuje pełną parą i przygotowuje Forum do powitania pierwszych klientów, tak aby mogli w pełni cieszyć się nowoczesnym centrum, które przyczyni się do rewitalizacji Śródmieścia. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z dzisiejszą decyzją.

- Otrzymaliśmy informację od inwestora i zgadzamy się z tym, że jakość i komfort użytkowania obiektu są najważniejsze - stwierdza Magdalena Skorupka- Kaczmarek, rzecznik prasowy prezydenta Gdańska. - Szanujemy więc decyzję o zmianie daty otwarcia Forum Gdańsk.  
 

Forum Gdańsk powstaje w formule partnerstwa inwestora prywatnego z partnerem publicznym, czyli Miastem Gdańsk i spółki Multi Poland, będącej częścią międzynarodowego koncernu Multi Corporation. Miejsce ma połączyć przestrzenie publiczne, usługi, handel, rozrywkę, restauracje i kawiarnie, która powstała m.in. dzięki przykryciu torów kolejowych. Przestrzeń publiczna stanowi powyżej 40 proc. tego miejskiego centrum.

Multi Corporation powstało w 1982 roku i jest jednym z największych deweloperów, właścicieli i zarządców wysokiej jakości centrów usługowo-handlowych w Europie oraz Turcji. Multi zajmowało się już ponad 190 projektami. www.multi.eu

oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl