Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Odmalowano 146 przejść dla pieszych – dla bezpieczeństwa uczniów

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni także przygotowuje się do nowego roku szkolnego. W ostatnich miesiącach odnowiono 146 przejść dla pieszych, które znajdują się w pobliżu gdańskich szkół. - Zależy nam, aby uczniowie w drodze na lekcje czuli się bezpiecznie – mówi Magdalena Kiljan, rzeczniczka GZDiZ.

Odmalowano 146 przejść dla pieszych – dla bezpieczeństwa uczniów
A
A
data publikacji: 02 września 2018 r.
ZDiZ odmalował 146 przejść dla pieszych
ZDiZ odmalował 146 przejść dla pieszych
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Jak informuje Kiljan, odmalowywanie przejść dla pieszych, które stają się mało widoczne po kilku, czasem kilkunastu miesiącach codziennego użytkowania, odbywa się zgodnie z harmonogramem wiosną i latem. Pierwsze prace rozpoczynają się w kwietniu, kiedy tylko pozwalają na to warunki atmosferyczne.

- W harmonogramie uwzględnione są także przejścia dla pieszych przy szkołach, gdzie zastosowano oznakowanie poziomie typu P-10 oraz pionowe D-6 „przejście dla pieszych” wraz z tabliczką T-27 „przejście dla pieszych szczególnie uczęszczane przez dzieci”, czyli popularną „Agatką”. Te, które w tym harmonogramie się nie znalazły, a zlokalizowane są tuż przy szkołach odmalowane zostały w czasie poprzedzającym rozpoczęcie roku szkolnego – informuje Magdalena Kiljan.

Przejść dla pieszych tego typu jest na gdańskich ulicach 146. Dzięki pracy drogowców odświeżone pasy będą dobrze widoczne i dla pieszych i dla kierowców.
-
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl