Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Od wtorku opady śniegu w Gdańsku. Uwaga na zawieje i zamiecie

We wtorek (16 stycznia) nad ranem, a najdalej do południa, spodziewać się można opadów śniegu w Gdańsku. Nie będą szczególnie obfite, ale w połączeniu z silnym wiatrem wiejącym w porywach od 80 do 90 km/h, tworzyć będą zawieje i zamiecie. Radzimy ciepło się ubrać i uważać na drodze!

Od wtorku opady śniegu w Gdańsku. Uwaga na zawieje i zamiecie
A
A
data publikacji: 15 stycznia 2018 r.
Silny wiatr i śnieg - to niezbyt przyjemne w odbiorze połączenie zjawisk
Silny wiatr i śnieg - to niezbyt przyjemne w odbiorze połączenie zjawisk
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

W nocy z poniedziałku na wtorek (15 na 16 stycznia) śnieg zacznie padać na zachodzie województwa pomorskiego, rano a najpóźniej w południe we wtorek (16 stycznia) opady powinny dotrzeć do Trójmiasta.

- Opady nie będą szczególnie obfite, ale połączone z silnym wiatrem, wiejącym w porywach do 90 km na godzinę nad morzem - informuje dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, oddział morski w Gdyni.

W poniedziałkową noc temperatura wynosić będzie do -3 stopni C nad morzem, we wtorek w ciągu dnia od -3 do 0, ale na skutek wiatru wiejącego z kierunku południowego, wzbijającego zawieje i zamiecie, odczuwalny poziom temperatury wyniesie nawet -10 stopni C. Od południa wiatr będzie stopniowo słabł, ale przez cały dzień będzie dość mocny, w porywach do 80 km/h.

Opadów śniegu spodziewać możemy się nawet do soboty, temperatury w ciągu tych dni od 0 do 3 st. C na plusie. W środę i w czwartek może wystąpić gołoledź.

- Jeśli opady śniegu w Gdańsku rozpoczną się do godz. 5 rano, kierowcy pługów wyjadą na miasto i rozpoczną swoją pracę. Jeśli do tej pory śnieg nie spadnie, pojazdy będą czekały na rozpoczęcie odśnieżania rozlokowane zawczasu w strategicznych punktach Gdańska, tak żeby uniknąć ewentualnych problemów z dojazdem w godzinach szczytu - informuje Magdalena Kiljan, rzecznik prasowa Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. 

Ostrzeżenia IMGW


W związku ze zbliżającymi się warunkami atmosferycznymi IMGW wydało trzy ostrzeżenia dla województwa pomorskiego

  • od godz. 20 (poniedziałek) do godz. 12 (wtorek) ”prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 50 km/h, z porywami do 90 km/h, z południowego wschodu i południa.
  • od godz. 7.30 (16 stycznia) przez całą dobę “prognozuje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości od 30 km/h do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, z południa”.
  • od godz. 7.30 (17 stycznia) przez całą dobę “prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu, powodującego gołoledź”.


Przeczytaj informator Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni na temat zimowego utrzymania dróg na terenie Gdańska.


Atak zimy w Gdańsku `2017
Atak zimy w Gdańsku `2017
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl