PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Uwaga kierowcy! Remonty na drogach, czasowe utrudnienia. LISTA REMONTÓW
Uwaga kierowcy! Remonty na drogach, czasowe utrudnienia. LISTA REMONTÓW
Wszystko wskazuje na to, że mroźną zimę pożegnaliśmy już na dobre. Czas więc rozpocząć remonty niektórych gdańskich ulic. W wybranych miejscach prace rozpoczęły się już w ubiegłym tygodniu. Natomiast od poniedziałku, 18 marca, z pewnymi utrudnieniami i zmianami w ruchu trzeba liczyć się w Śródmieściu, na Dolnym Mieście, Siedlcach oraz w Oliwie. Pamiętajcie też o trwających już utrudnieniach na Wyspie Sobieszewskiej oraz Ujeścisku!
Z kolejnymi zmianami w ruchu trzeba liczyć się m.in. na ul. Toruńskiej
Z kolejnymi zmianami w ruchu trzeba liczyć się m.in. na ul. Toruńskiej
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Na czas prowadzonych prac na niektórych ulicach wprowadzono tymczasową organizację ruchu. Nie jedźcie na pamięć! Od poniedziałku zwracajcie uwagę na tymczasowe oznakowanie drogowe.

 

Ul. Toruńska

18 marca, od godz. 6, na ul. Toruńskiej obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu: zamknięty zostanie wjazd z ul. Rzeźnickiej w ul. Toruńską w kierunku Olszynki. Dojazd do ul. Toruńskiej możliwy będzie przez ul. Wilczą oraz ul. Żabi Kruk. Ulica Toruńska pozostanie jednokierunkowa na całej długości w kierunku ul. Okopowej. Taka organizacja ruchu utrzyma się przez około tydzień.

Utrudnienia są związane z prowadzonymi pracami na kanale deszczowym w ul. Toruńskiej, które wykonywane są w ramach większego projektu - budowy wiaduktu Biskupia Górka.

 

Ul. Grottgera i ul. Kasprowicza

Na mapce zaznaczone na czerwono miejsca zamknięte dla kierowców
Na mapce zaznaczone na czerwono miejsca zamknięte dla kierowców
DRMG

 

Także w najbliższy poniedziałek zmieniona zostanie organizacja ruchu na ul. Grottgera i ul. Kasprowicza w Oliwie. Od godzin porannych planowane jest zamknięcie ul. Kasprowicza, na odcinku od ul. Grottgera do ul. Polanki. Zamknięta pozostanie też ul. Grottgera na odcinku pomiędzy ul. Tetmajera i Kasprowicza. Okoliczni mieszkańcy będą mieli zapewnione dojście piesze do posesji. Taka organizacja ruchu utrzyma się przez około dwa miesiące.

Te utrudnienia związane są z budową kanalizacji deszczowej w rejonie ulic: Grottgera, Bażyńskiego, Kasprowicza i Tetmajera. Planowany termin zakończenia inwestycji to maj 2019 r.

 

Ul. Rajska i ul. Heweliusza

W poniedziałek, 18 marca, zmieniona zostanie także organizacja ruchu na ulicy Rajskiej oraz Heweliusza w Śródmieściu. Tego dnia rozpoczną się prace związane z wykonaniem nakładki bitumicznej na fragmentach obu ulic. Roboty drogowe, oraz zmieniona organizacja ruchu, potrwają do środy, 20 marca.

Ze względu na prowadzone prace ul. Rajska, na odcinku od ul. Wodopój do ul. Heweliusza, będzie ulicą jednokierunkową w relacji do ulicy Gnilnej. Przejazd przez skrzyżowanie ulic Rajskiej i Heweliusza będzie odbywał się w jednym kierunku, zaś ul. Heweliusza będzie drogą bez wyjazdu - niemożliwy będzie skręt z ul. Heweliusza w ul. Łagiewniki! Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Gnilną, Łagiewniki, Stolarską do Podwala Staromiejskiego.

 

Ul. Kartuska
W okresie od 18 marca do 11 kwietnia zaplanowano renowację kanalizacji sanitarnej w ul. Kartuskiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Paska do skrzyżowania z ul. Powstańców Warszawskich. Na czas prowadzonych prac będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. I tak:

- w pierwszym etapie prac zostanie zamknięty dla ruchu jeden pas na odcinku od ul. Paska do ul. Bema (w kierunku do centrum). Ruchu pojazdów zostanie poprowadzony pasem do skrętu w lewo.

- w drugim etapie na odcinku od ul. Paska do ul. Bema w kierunku do centrum, zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Dla kierowców wytyczony zostanie objazd ulicami Powstańców Warszawskich i Bema. Inwestycja realizowana będzie wyłącznie w dni wolne od pracy!

 

Ul. Niepołomicka

Już od piątku, 15 marca, obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu na ul. Niepołomickiej. Na odcinku ul. Kampinoska - ul. Przebiśniegowa ruch samochodowy odbywa się tylko w jednym kierunku, w stronę ul. Starogardzkiej. W przeciwną stronę obowiązuje objazd, który wyznaczony został ul. Srebrną i Kampinoską (os. Moje Marzenie). Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie przez około 1,5 miesiąca.

W ramach inwestycji, poza wymianą nawierzchni, zaplanowano także remont skrzyżowania z ulicą Przebiśniegową, zagospodarowanie zieleni,  remont chodnika przylegającego do drogi z zachowaniem jego szerokości i regulację skarp. Prace na 250-metrowym odcinku potrwają do końca lipca 2019 roku. O kolejnych zmianach w organizacji ruchu na tej ulicy będziemy informować z wyprzedzeniem.

 

Ul. Turystyczna

Natomiast w czwartek, 14 marca, wprowadzono tymczasową organizacji ruchu w ciągu ulic Turystycznej. Ruch pojazdów z Sobieszewa w kierunku Świbna odbywa się lewą stroną jezdni i jest sterowany sygnalizacją świetlną.

Poprowadzenie ruchu w kierunku ul. Przegalińskiej zaplanowano  przez ul. Kanałową. Ten etap organizacji ruchu potrwa około 3 tygodnie.

Na ul. Turystycznej trwa budowa trasy rowerowej i drogi wojewódzkiej nr 501 na odcinku o długości około 4,4 km, od skrzyżowania z ul. Przegalińską do skrzyżowania z ul. Pohoreckiego. Prace powinny zakończyć się w czerwcu br.Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze