PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Od poniedziałku, przy Lawendowej: takiego parkingu jeszcze nie było

Od poniedziałku, przy Lawendowej: takiego parkingu jeszcze nie było
Parking Odpowiedzialny Społecznie - takie miano zyskał parking przy Lawendowej, który od poniedziałku, 12 lutego, rozpocznie funkcjonowanie na nowych zasadach. Opłaty za parkowanie pobierane będą przez podopiecznych Towarzystwa Pomocy Brata Alberta z Nowego Portu, którzy rozpoczynają zatrudnienie lub wracają na rynek pracy. Projekt realizowany jest z myślą o poszukiwaniu nowych metod aktywizacji i finansowania działań społecznie potrzebnych dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji.

Przy ul. Lawendowej powstać ma parking odpowiedzialny społecznie

- Jest to działanie które ma dwa wymiary wsparcia - mówi Paweł Buczyński z Fundacji Gdańskiej. - Na parkingu będą zatrudnione osoby, które są podopiecznymi Towarzystwa św. Brata Alberta i mają status zatrudnionego, co jest dla nich mobilizacją do poprawy sytuacji, w której się znajdują. Drugi wymiar to fakt że dochód uzyskany z pobieranych opłat parkingowych zostanie przekazany na urządzenie noclegowni dla osób bezdomnych na Wyspie Sobieszowskiej.


WIĘCEJ O TEJ INICJATYWIE: Przy ul. Lawendowej powstanie nietypowy parking, bo... odpowiedzialny społecznie

ZASADY PARKOWANIA


Parking będzie płatny od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00, a stawki będą obowiązywać takie same jak w miejskiej strefie płatnego parkowania, tzn. 3zł za pierwszą godzinę postoju, 3,6 zł za drugą, 4,3 za trzecią oraz za każdą kolejną godzinę po 3 zł. Opłatę wnosi się po wykonaniu usługi, co wyklucza kary za brak opłaty parkingowej. Zmianie ulega organizacja ruchu na parkingu. Wjazd będzie od ulicy Furty a wyjazd od ulicy Lawendowej. Przy wjeździe otrzymamy bilet parkingowy, który będzie naliczany przy wyjeździe.


NIE TYLKO PARKOWANIE


W kasie w parkingu, poza opłaceniem postoju, będzie można nabyć BON CHARYTATYWNY w cenie 10 zł, w ten sposób zapewniając ciepły posiłek osobie potrzebującej. Samemu będzie można zdecydować komu taki bon się podaruje lub będzie można zostawić go w kasie parkingu, przekazując go w ten sposób podopiecznym Towarzystwa Pomocy Brata Alberta. Bon będzie upoważniał do odbioru posiłku w Jadłodajniach, z którymi współpracuje Towarzystwo.Milena MieczkowskaUrząd Miejski w GdańskuFundacja Gdańska
Milena Mieczkowska - najnowsze
Milena MieczkowskaUrząd Miejski w GdańskuFundacja Gdańska
Milena Mieczkowska - najnowsze