PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Do 17 stycznia obowiązują dodatkowe obostrzenia w walce z epidemią. Jakie?

Do 17 stycznia obowiązują dodatkowe obostrzenia w walce z epidemią. Jakie?
Funkcjonują już nowe obostrzenia, których celem jest zwiększenie skuteczności walki z epidemią koronawirusa. Nowe rządowe ograniczenia dotyczą m.in. galerii handlowych, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, saun i solariów. Poniżej przedstawiamy listę obostrzeń, które obowiązują od 28 grudnia do 17 stycznia.
W galeriach handlowych otwarte będą tylko niewielkie samodzielne sklepy: spożywcze, apteki, drogerie, księgarnie, sklepy zoologiczne
W galeriach handlowych otwarte będą tylko niewielkie samodzielne sklepy: spożywcze, apteki, drogerie, księgarnie, sklepy zoologiczne
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

 

Lista nowych obostrzeń:

  • Zakaz działania hoteli i ośrodków wypoczynkowych. Surowo zabroniony jest także krótko- i długoterminowy wynajem domków, mieszkań i kwater prywatnych. Od 28 grudnia do 17 stycznia nie są już dopuszczalne wyjazdy służbowe i związane z tym rezerwacje pokoi. Ograniczeniami nie są objęci jedynie medycy, pracownicy sezonowi, członkowie załóg samolotów i kierowcy transportu drogowego.

 

  • Zamknięte galerie handlowe. Na ich terenie działać mogą tylko mniejsze wydzielone sklepy spożywcze, apteki, drogerie, księgarnie, sklepy zoologiczne, budowlane, meblowe, z akcesoriami samochodowym i usługami telekomunikacyjnymi.

 

  • Zamknięte dyskoteki. Zakaz dotyczy prowadzenia dyskotek i klubów nocnych, a także udostępnienia miejsca do tańczenia. Wyjątek stanowią jedynie sportowe kluby taneczne.

 

  • Zamknięte siłownie, baseny, aquaparki, kluby i centra fitness. Wyjątek stanowią obiekty prowadzące działalność rehabilitacyjną i leczniczą dla pacjentów, a także obiekty, w których trenują członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych.

 

  • Zamknięte sauny, solaria i gabinety masażu. W rządowym rozporządzeniu tego typu obiektów dotyczy zakaz prowadzenia "działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej". 

 

  • Zamknięte stoki narciarskie. Zakaz prowadzenia działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej. Wyjątek stanowią profesjonalni sportowcy, należący do polskiej kadry narodowej.

 

  • Zamknięte kasyna gry. W związku z epidemią zakazana jest działalność związana z eksploatacją automatów do gier hazardowych na monety oraz działalność kasyn, z wyjątkiem kasyn internetowych.
oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl