Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Ochal. Paweł i Ewa Ochal. Małżonkowie najlepsi w półmaratonie

Ponad 5,5 tysiąca zawodniczek i zawodników pojawiło się na starcie trzeciej edycji AmberExpo Półmaraton Gdańsk. Pierwszy linię mety minął Paweł Ochal z Bydgoszczy. Wśród kobiet najszybsza była jego żona Olga.

Ochal. Paweł i Ewa Ochal. Małżonkowie najlepsi w półmaratonie
A
A
data publikacji: 16 października 2016 r.

Zwycięzca na mecie - Paweł Ochal
Zwycięzca na mecie - Paweł Ochal
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

- Nasz bieg przeznaczony jest przede wszystkim dla gdańszczan i gdańszczanek, ma wymiar lokalny - mówi Rafał Zakrzewski, dyrektor AmberExpo Półmaratonu Gdańsk.

Lokalność imprezy wybiega oczywiście poza Gdańsk. W tegorocznej, trzeciej edycji na liście startowej można było znaleźć zawodniczki i zawodników z pobliskiej Gdyni, Pruszcza Gdańskiego i Elbląga, ale także z Koszalina, Szczecina, Warszawy, Tomaszowa Mazowieckiego a nawet Przemyśla. Były też osoby z zagranicy, m.in. Wielkiej Brytanii i Rosji.

Na starcie półmaratonu i towarzyszącemu mu biegowi na 5 km stanęło ponad 5,5 tys. osób. Bieg główny (niewiele ponad 21 km) ukończyło 3215 osób, bieg na 5 km - 455. 
 

Najszybsza wśród kobiet - Olga Ochal
Najszybsza wśród kobiet - Olga Ochal
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Najszybciej linię mety, tradycyjnie usytuowaną w budynku Amber Expo przy ul. Żaglowej, przekroczył Paweł Ochal z Bydgoszczy. Zmierzono mu czas 1:07.35. Były mistrz Polski w maratonie wyprzedził o ledwie sekundę Ukraińca Andrija Starzynskiego i o ponad pół minuty Damiana Kabata ze Starogardu Szczecińskiego (01:08:10).

Wśród kobiet wygrała Olga Ochal, prywatnie żona Pawła Ochala. Na mecie była jako trzynasta z czasem 01:16:41. 

Najlepszy z gdańszczan, Piotr Pietrzak był dziewietnasty - 01:18:30. Najlepsza z gdańszczanek Małgorzata Tuwalska była siódma wśród kobiet - 01:26:52

Z nr 1 do półmaratonu wystartował Adam Korol, poseł, były wioślarz, mistrz olimpijski z Pekinu (2008), wielokrotny mistrz świata. Zapowiadał, że chce cały dystans przebiec w czasie jednej godziny i 23 minut. Udało się. Na mecie zameldował się na 39. miejscu z czasem 01:22:24. 

Każdy z uczestników został uhonorowany pamiątkowym medalem. 


ZOBACZ WYNIKI PÓŁMARATONU, 5 KM ORAZ WYŚCIGU WÓZKÓW-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl