• Start
  • Wiadomości
  • Telefon bez tajemnic, czyli warsztaty z obsługi smartfona dla seniora

Telefon bez tajemnic, czyli warsztaty z obsługi smartfona dla seniora

- Wiedza seniorów na temat obsługi smartfona jest bardzo zróżnicowana – mówi Magdalena Jabłońska, specjalistka ds. mediów, prowadząca spotkanie “Obsługa smartfona dla seniora”. Inkubator Sąsiedzkiej Energii Dolne Miasto i Wolontariat Gdańsk zapraszają seniorów na ostatnie warsztaty, które tym razem odbędą się 31 października przy ul. Jaśkowa Dolina 105. 
29.10.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Jeśli starsza osoba umie obchodzić się z nową technologią, zyskuje przede wszystkim pewność siebie.
Starsza osoba umiejąc korzystać z nowych technologii, zyskuje pewność siebie
fot. z archiwum Fundacji "Nielada historia"

Smartfony nie służą już dziś tylko do dzwonienia i smsowania. Można już ich używać tak jak komputerów, mają takie same funkcje. O ile młodzi ludzie i osoby pracujące nie mają problemów z ich obsługą i korzystaniem z aplikacji, wśród starszych taka wiedza nie jest już powszechna. 

Technologie smartfonów rozwijają się bardzo szybko, a brak wiedzy na temat ich obsługi może uniemożliwić korzystanie w pełni z wygodnych funkcji. Jeśli starsza osoba umie obsługiwać smartfona i obchodzić się z nową technologią, zyskuje przede wszystkim pewność siebie. Ma poczucie bezpieczeństwa i nie czuje się zagubiona w dzisiejszym świecie. 

Między innymi z uwagi na takie potrzeby zorganizowano w Gdańsku warsztaty “Obsługa smartfona dla seniora”. Wystarczy przyjść z telefonem na zajęcia, a prowadzący wyjaśnią do czego służą aplikacje, co mogą ułatwić, jak je włączać i wyłączać, jak korzystać z wi-fi oraz jak czyścić telefon z niepotrzebnych danych.

- W trakcie spotkania uczestnicy zadają dużo pytań dotyczących ściągania pamięci, zdjęć, ustawiania dzwonka, wyciszania telefonu. Niektórzy nie wiedzą, jak korzystać z wi-fi czy oszczędzać baterię - opowiada Magdalena Jabłońska, specjalistka ds. mediów i założycielka fundacji "Nielada historia”. - Potrzebny jest trochę inny model pracy. Mówienie ogólnych rzeczy nie ma sensu, bo każdy ma inną komórkę. Przed przystąpieniem do spotkań zrobiliśmy diagnozę problemów i te omawialiśmy najczęściej. Zainteresowanie zajęciami jest dość duże. Zastanawiamy się, czy nie uruchomić godzin doradczych. 

Ostatnie spotkanie październikowe odbędzie się w godz. 11.00 -13.00, przy ul. Jaśkowa Dolina 105 w Gdańsku. 

Organizatorami wydarzenia są www.wolontariatgdansk - portal Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku i ISE Dolne Miasto - Inkubator Sąsiedzkiej Energii.

Wydarzenie na Facebooku  

CZYTAJ TAKŻE:

Gdański Fundusz Senioralny - zobacz, z jakich projektów mogą skorzystać mieszkańcy w wieku 60+

 

TV

Światowa stolica bursztynu