PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Telefon bez tajemnic, czyli warsztaty z obsługi smartfona dla seniora

Telefon bez tajemnic, czyli warsztaty z obsługi smartfona dla seniora
- Wiedza seniorów na temat obsługi smartfona jest bardzo zróżnicowana – mówi Magdalena Jabłońska, specjalistka ds. mediów, prowadząca spotkanie “Obsługa smartfona dla seniora”. Inkubator Sąsiedzkiej Energii Dolne Miasto i Wolontariat Gdańsk zapraszają seniorów na ostatnie warsztaty, które tym razem odbędą się 31 października przy ul. Jaśkowa Dolina 105. 
Jeśli starsza osoba umie obchodzić się z nową technologią, zyskuje przede wszystkim pewność siebie.
Starsza osoba umiejąc korzystać z nowych technologii, zyskuje pewność siebie
fot. z archiwum Fundacji "Nielada historia"

Smartfony nie służą już dziś tylko do dzwonienia i smsowania. Można już ich używać tak jak komputerów, mają takie same funkcje. O ile młodzi ludzie i osoby pracujące nie mają problemów z ich obsługą i korzystaniem z aplikacji, wśród starszych taka wiedza nie jest już powszechna. 

Technologie smartfonów rozwijają się bardzo szybko, a brak wiedzy na temat ich obsługi może uniemożliwić korzystanie w pełni z wygodnych funkcji. Jeśli starsza osoba umie obsługiwać smartfona i obchodzić się z nową technologią, zyskuje przede wszystkim pewność siebie. Ma poczucie bezpieczeństwa i nie czuje się zagubiona w dzisiejszym świecie. 

Między innymi z uwagi na takie potrzeby zorganizowano w Gdańsku warsztaty “Obsługa smartfona dla seniora”. Wystarczy przyjść z telefonem na zajęcia, a prowadzący wyjaśnią do czego służą aplikacje, co mogą ułatwić, jak je włączać i wyłączać, jak korzystać z wi-fi oraz jak czyścić telefon z niepotrzebnych danych.

- W trakcie spotkania uczestnicy zadają dużo pytań dotyczących ściągania pamięci, zdjęć, ustawiania dzwonka, wyciszania telefonu. Niektórzy nie wiedzą, jak korzystać z wi-fi czy oszczędzać baterię - opowiada Magdalena Jabłońska, specjalistka ds. mediów i założycielka fundacji "Nielada historia”. - Potrzebny jest trochę inny model pracy. Mówienie ogólnych rzeczy nie ma sensu, bo każdy ma inną komórkę. Przed przystąpieniem do spotkań zrobiliśmy diagnozę problemów i te omawialiśmy najczęściej. Zainteresowanie zajęciami jest dość duże. Zastanawiamy się, czy nie uruchomić godzin doradczych. 

Ostatnie spotkanie październikowe odbędzie się w godz. 11.00 -13.00, przy ul. Jaśkowa Dolina 105 w Gdańsku. 

Organizatorami wydarzenia są www.wolontariatgdansk - portal Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku i ISE Dolne Miasto - Inkubator Sąsiedzkiej Energii.

Wydarzenie na Facebooku  

CZYTAJ TAKŻE:

Gdański Fundusz Senioralny - zobacz, z jakich projektów mogą skorzystać mieszkańcy w wieku 60+

 

oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze
oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze