Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Obniżka cen wejściówek na gdańskie pływalnie - nawet za 10,50 zł

Trwa sprzedaż karnetów na pływalnie Chełm oraz Osowa. Gdański Ośrodek Sportu zdecydował o wprowadzeniu nowych, niższych cen. Co ważne, by kupić wejściówkę (nawet jednorazową) nie trzeba wychodzić z domu, ponieważ uruchomiono sprzedaż przez internet.

Obniżka cen wejściówek na gdańskie pływalnie - nawet za 10,50 zł
A
A
data publikacji: 14 września 2017 r.

Pływalnia na Osowej - obiekt nowoczesny, a przy tym dobrze zarządzany
Pływalnia na Osowej - obiekt nowoczesny, a przy tym dobrze zarządzany
GOS

Korzyści będą miały przede wszystkim osoby chodzące na pływalnię przynajmniej raz w tygodniu. Ceny karnetów będą wyraźnie niższe od biletów jednorazowych. Według nowego cennika, który wszedł w życie 14 września 2017 r. zniżki dotyczą już karnetów na minimum 4 wejścia. Im więcej wejść - tym większa oszczędność. Przy karnetach rocznych (40 wejść) cena jednostkowa wstępu to już tylko 13 złotych.

Na jeszcze większe ulgi mogą liczyć rodziny, uczniowie, studenci, osoby niepełnosprawne, emeryci, renciści i weterani. W przypadku rocznego karnetu, pojedyncze wejście kosztuje zaledwie 10 zł 50 gr.

Do zakupu biletów jednorazowych oraz karnetów służy dedykowany panel sprzedażowy dostępny na stronie plywalniegdansk.pl. Tam też można znaleźć szczegółowy cennik wejść.

- Serdecznie zapraszamy - mówi Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu. - System sprzedaży jest zbudowany tak, by maksymalnie uprościć cały proces zakupu biletu. To dosłownie tylko kilka kliknięć. Wystarczy jednorazowo założyć konto, które później będzie służyło do każdej kolejnej operacji zakupu. Nabywca ma też do dyspozycji podgląd historii wcześniejszych operacji. Następnie wystarczy wybrać datę i godzinę planowanej wizyty na,pływalni, wybrać rodzaj biletu i kliknąć "kup teraz". Po dokonaniu przelewu, pojawi się informacja z kodem kreskowym, która upoważnia do wejścia na pływalnię. Zostanie ona automatycznie przesłana na adres e-mail podany przy rejestracji. Po wykonaniu tych czynności wystarczy już tylko udać się na basen i przy wejściu okazać kod kreskowy w formie wydruku lub pobrany na urządzenie mobilne: telefon czy tablet.

System przeszedł szereg testów niemniej, gdyby jednak napotkali Państwo jakieś problemy czy błędy, organizator uprzejmie prosi o wyrozumiałość i zgłaszanie ich mailowo na adres osowa@sportgdansk.pl lub chelm@sportgdansk.pl.

Szczegóły na plywalniegdansk.pl.

PŁYWALNIA OSOWA

To zupełnie nowy obiekt, oddany do użytku w maju 2017 r.

Użytkownicy mogą korzystać z:

  • basenu pływacko - rekreacyjnego o wymiarach 25 m x 12,5 m z czterema torami o głębokości od 1,1 m do 1,8 m
  • strefy rekreacyjnej o głębokości od 1,1 m do 1,22 m z urządzeniami do masażu: masaż ścienny 3 stanowiska po 2 dysze, masaż karku szeroki, masaż karki wąski, gejzer, ławeczka masażu powietrznego - 3 stanowiska
  • basenu rekreacyjnego o wymiarach 12,5 m x 5 m i głębokości od 0,8 m do 0,9 m z atrakcjami wodnymi: masaż karku szeroki, masaż karku wąski
  • wanny z hydromasażem o głębokości od 0,65 m do 0,85 m

Pływalnia została dostosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Do wejścia prowadzi rampa podjazdowa, w budynku znajduje się dostosowany węzeł sanitarny i szatniowy, a na hali basenowej samoobsługowy dźwig ułatwiający samodzielne wejście osoby niepełnosprawnej do basenu.

Obiekt powstał na wzór pływalni w Kokoszkach. Podobnie będą wyglądały kolejne, na Stogach oraz Oruni, które powstaną w 2018 roku.


PŁYWALNIA CHEŁM

to popularny obiekt, który służy mieszkańcom Gdańska od 2004 roku jako kompleks basenów o szerokim profilu działalności.

Jest czynna przez 7 dni w tygodniu od godzin wczesnorannych, aż do godziny 22. W ciągu dnia do użytkowników pływalni należą szkoły miasta Gdańska. Po godzinie 16 z obiektu korzystają pozostali użytkownicy. Pływalnia Chełm jest doskonałym miejscem do nauki pływania. Szeroka oferta szkółek pływackich pozwala wybrać najkorzystniejszy dla siebie wariant uczestnictwa w zajęciach. Bogatą ofertę stanowią również zajęcia sportowe. Do najpopularniejszych należą: aqua aerobik,hydro fitness, aqua cycling, czy hokej podwodny. Instruktorzy prowadzą treningi pływackie, przygotowujące np. do startu w triathlonie czy do egzaminów pływackich. Ważnym aspektem działalności pływalni jest ratownictwo. Organizowane są tu kursy ratownicze oraz egzaminy sprawdzające umiejętności przyszłych ratowników wodnych.

Obiekt składa się z sali basenowej na której znajdują się trzy niecki:

  • basen pływacki o wymiarach 25m x 12,5 m (6 torów) o głębokości 1.85 m, 1,45 m
  • dwa baseny do nauki pływania o wymiarach 12,5 m x 6 m głębokości 1,20 m, 1,00 m (głębokość basenów do nauki pływania umożliwia naukę pływania, zabawy wodne, ćwiczenia aqua aerobiku oraz ćwiczenia rehabilitacyjne)

Przy głównym wejściu do obiektu znajduje się kawiarenka i sklepik. Dostępne są również trybuny mieszczące do 100 osób. Uzupełnieniem oferty obiektu jest jeszcze sala aerobiku (105 m2) oraz w pełni wyposażona siłowania (260 m2) z własnym zapleczem sanitarnym.

-
oprac. RD (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. RD (0)
www.gdansk.pl