Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

O przeszłości i przyszłości. Odbył się VI Zjazd Letniczan [ZDJĘCIA]

W piątek, 21 lipca, odbyło się wielkie święto wszystkich mieszkańców gdańskiej dzielnicy Letnica - VI Zjazd Letniczan. To wyjątkowy moment w roku, kiedy wszyscy mieszkańcy - obecni i dawni - entuzjaści i miłośnicy dzielnicy spotykają się w jednym gronie, aby poznawać historię dzielnicy i jej mieszkańców, wspominać „dawną Letnicę”, czy wspólnie dyskutować o jej przyszłości.

O przeszłości i przyszłości. Odbył się VI Zjazd Letniczan [ZDJĘCIA]
A
A
data publikacji: 22 lipca 2017 r.

VI Zjazd Letniczan, na zdjęciu Monika Jarząbek i Marzena Kamińska
VI Zjazd Letniczan, na zdjęciu Monika Jarząbek i Marzena Kamińska
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Dotychczasowe edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, a na przestrzeni ostatnich pięciu edycji Gama GAK gościła wiele wspaniałych osobistości, między innymi profesora Andrzeja Januszajtisa, Władysława Nagórnego, czy Tomasza Snarskiego.

Podczas tegorocznej organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. VI Zjazd Letniczan otworzyła wystawa „Co z Was wyrośnie?”, czyli fotografie i opowieści o szczególnych osobach dla historii Gdańskiego Archipelagu Kultury. Nie zabrakło również multimedialnej prezentacji zdjęć, a także prelekcji Barbary Ząbczyk-Chmielewskiej, przewodniczącej Pomorskiej Federacji Przewodnickiej: „Letnica znana i nieznana”.

Inną atrakcją było wspólne zdjęcie mieszkańców Letnicy, które staje się swoistą tradycją i portretuje zmiany zachodzące w społeczności dzielnicy. Mieszkańcy i sympatycy dzielnicy mieli również okazję wpisać się do księgi pamiątkowej. -
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl