PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

#kulturaonline. Koncert grupy Zagan Acoustic

#kulturaonline. Koncert grupy Zagan Acoustic
Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury, w myśl akcji #zostanwdomu, zachęca gdańszczan do słuchania muzyki online. We wtorek, 24 marca, o godz. 19, odbędzie się specjalny koncert grupy Zagan Acoustic - wydarzenie transmitowane będzie na naszym portalu.
Koncert zespołu Zagan Acoustic podczas II Święta Ulicy Biskupiej w Gdańsku, 8 września 2019 r. We wtorek, 24 marca, 2020 r. grupa zagra koncert online w ramach akcji #zostańwdomu i #kulturaonline
Koncert zespołu Zagan Acoustic podczas II Święta Ulicy Biskupiej w Gdańsku, 8 września 2019 r. We wtorek, 24 marca, 2020 r. grupa zagra koncert online w ramach akcji #zostanwdomu i #kulturaonline
fot. Krzysztof Mystkowski / KFP

 

AKTUALIZACJA: Decyzja rządu: "Ograniczenie wychodzenia z domu do soboty 11 kwietnia"

 

- W myśl hasztagu #zostanwdomu, to my wychodzimy do Was poprzez najprostszą, a zarazem w tym momencie najbezpieczniejszą formę przekazu, czyli internet. Dzięki temu promujemy i zachęcamy Was do pozostania w domach, bez utraty rozrywki. Tą rozrywką będzie spotkanie z kulturą online - zaprasza Paulina Chełmińska ze Sceny Muzycznej Gdańsk - jednego z oddziałów Gdańskiego Archipelagu Kultury.

We wtorek, 24 marca, o godz. 19, na stronie głównej www.gdansk.pl oraz na profilu facebookowym Sceny Muzycznej pojawi się streaming z koncertu na żywo. Będzie to koncert grupy Zagan Acoustic z Pruszcza Gdańskiego.

Zespół, który w Trójmieście jest dobrze znany, wykonuje muzykę z pogranicza awangardy, jazzu i folku. Od ponad 10 lat koncertuje na estradach koncertowych w Polsce i Europie. W repertuarze grupy znajdują się głównie autorskie kompozycje o rozmaitym charakterze - śmiało można powiedzieć, że nie ma gatunku, w którym tworzący Zagan Acoustic muzycy nie potrafiliby się odnaleźć.

Fani kochają ich, a krytycy chwalą za wyraziste brzmienie, wirtuozerię i... duże poczucie humoru - to najczęściej pojawiające się słowa w recenzjach. Grają zarówno klimatyczne koncerty kameralne, jak również duże przedsięwzięcia organizowane m.in. przez Polską Filharmonią Bałtycką, Polską Filharmonię Kameralną Sopot, Filharmonią Łódzką, Filharmonię Szczecińską czy Filharmonią Dolnośląską.

 

#zostańwdomu - sztuka przyjdzie do Ciebie - to akcja pozwalająca na uczestnictwo w kulturze w czasie rozprzestrzeniania się koronawirusa
#zostanwdomu - sztuka przyjdzie do Ciebie - to akcja pozwalająca na uczestnictwo w kulturze w czasie rozprzestrzeniania się koronawirusa
mat. prasowe

 

Zagan Acoustic tworzą czterej wykształceni klasycznie nietuzinkowi instrumentaliści. Każdy z muzyków wnosi do zespołu swoje indywidualne spojrzenie, wpływające ostatecznie na brzmienie całego kwartetu. Grupa powstała w 2006 roku w Akademii Muzycznej w Gdańsku z inicjatywy skrzypka Joachima Łuczaka i akordeonisty Pawła Zagańczyka - od którego nazwiska pochodzi nazwa.

Podczas wtorkowego koncertu zespół wystąpi jako trio.

- Niestety czas, w którym się aktualnie znaleźliśmy nie jest prosty dla nikogo. Wychodząc naprzeciw waszym oczekiwaniom, chcemy aby ten czas spędzony w domu nie był nudą, a obfitował w wydarzenia kulturalne, w których można uczestniczyć bez wychodzenia z domu - dodaje Chełmińska.

 

Koronawirus. Odwołane zajęcia, spektakle, mecze, wydarzenia jubileuszowe, zamknięte instytucje kultury

 

oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl