Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nowy trener reprezentacji Polski. Powołania dla dwóch gdańszczan

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski w piłce ręcznej mężczyzn Piotr Przybecki podał skład kadry narodowej na najbliższe zgrupowanie przed turniejem towarzyskim w Norwegii i ostatnie mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy. Wśród powołanych jest dwóch zawodników Wybrzeża Gdańsk - Adrian Kondratiuk i Łukasz Rogulski.

Nowy trener reprezentacji Polski. Powołania dla dwóch gdańszczan
A
A
data publikacji: 26 maja 2017 r.

Zespół Wybrzeża podczas spotkania z Pogonią Zabrze. Łukasz Rogulski (w środku) powstrzymywany przez trzech rywali. W tle Adrian Kondratiuk
Zespół Wybrzeża podczas spotkania z Pogonią Zabrze. Łukasz Rogulski (w środku) powstrzymywany przez trzech rywali. W tle Adrian Kondratiuk
fot. FB Wybrzeże Gdańsk

Adrian Kondratiuk (185 cm wzrostu, 95 kg wagi, rozgrywający) i Łukasz Rogulski (193 cm wzrostu, 105 kg wagi, obrotowy) zadebiutują w pierwszej reprezentacji.

- To uczucie jest chyba jednym z najlepszych w mojej dotychczasowej karierze. Nie spodziewałem się, że aż tak to na mnie pozytywnie zadziała. Spełniło się moje kolejne marzenie i jestem niesamowicie szczęśliwy. Dziękuję trenerowi za zaufanie i szansę - mówi Rogulski, kapitan Wybrzeża Gdańsk. - Teraz wszystko zależy ode mnie, ale jestem pewny, że dam z siebie wszystko, co mam najlepsze. 

- Szczerze? Nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy. Jestem naprawdę mile zaskoczony. Czuję się wyróżniony. Zostałem postawiony przed ogromną szansą. I bardzo się cieszę, że mogę z niej skorzystać, zrobię wszystko, by wypaść jak najlepiej - twierdzi z kolei Kondratiuk.

Piotr Przybecki, na co dzień trener Orlenu Wisły Płock, reprezentację Polski przejął po Tałancie Dujszebajewie. Jego pierwsze powołania są dość zaskakujące, bo na liście nie ma największych gwiazd: Michała Jureckiego, Karola Bieleckiego, Mariusza Jurkiewicza, Krzysztofa Lijewskiego czy Mateusza Jachlewskiego.

Reprezentacja w dniach 1-7 czerwca spotka się na zgrupowaniu w Cetniewie, potem wystąpi w turnieju towarzyskim w Norwegii z udziałem gospodarzy oraz Szwecji i Islandii. Następnie rozegrają dwa spotkania eliminacji mistrzostw Europy: z Serbią i Rumunią. To drugie odbędzie się 18 czerwca w gdańsko-sopockiej hali Ergo Arena.

Skład reprezentacji Polski

  • bramkarze: Adam Malcher (KPR Gwardia Opole), Adam Morawski (Orlen Wisła Płock), Mateusz Kornecki (NMC Górnik Zabrze)
  • rozgrywający: Ignacy Bąk (KPR Gwardia Opole), Antoni Łangowski (KPR Gwardia Opole), Paweł Genda (MMTS Kwidzyn), Marek Szpera (MMTS Kwidzyn), Michał Potoczny (MMTS Kwidzyn), Rafał Przybylski (KS Azoty Puławy), Adrian Kondratiuk (Wybrzeże Gdańsk), Piotr Chrapkowski (Vive Tauron Kielce), Szymon Sićko (Chrobry Głogów)
  • skrzydłowi: Michał Daszek (Orlen Wisła Płock), Przemysław Krajewski (KS Azoty Puławy), Jan Czuwara (Zagłębie Lubin), Arkadiusz Moryto (Zagłębie Lubin)
  • obrotowi: Marek Daćko (NMC Górnik Zabrze), Łukasz Rogulski (Wybrzeże Gdańsk), Kamil Syprzak (FC Barcelona Lassa, Hiszpania)
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl