PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Nowy rok akademicki na AWFiS w Gdańsku oficjalnie rozpoczęty

Nowy rok akademicki na AWFiS w Gdańsku oficjalnie rozpoczęty
W środę, 2 października, w Hali Gimnastycznej Leszka Blanika odbyła się oficjalna inauguracja roku akademickiego 2019/2020 w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.
Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Nz. Rektor AWFiS Waldemar Moska
Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Nz. od lewej Rektor AWFiS Waldemar Moska, Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju dr hab. Barbara Duda-Biernacka i Dziekan Wydział Wychowania Fizycznego dr hab. Tomasz Tomiak
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku w tym roku obchodzi 50-lecie - szkoła powstała w 1969 roku, choć jej początków należy upatrywać jeszcze wcześniej, w latach 50., kiedy utworzono Technikum Wychowania Fizycznego. Obecną nazwę AWFiS nosi od 2001 roku.

W środę, 2 października, już po raz 51. odbyła się tu uroczysta inauguracja roku akademickiego. Rozpoczęcie roku 2019/2020 miało miejsce w Hali Gimnastycznej Leszka Blanika - Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowym AWFiS w Gdańsku, która jest najnowocześniejszą halą gimnasyczną w Polsce.

Przybyłych gości: rektorów i prorektorów uczelni z całej Polski, akademików, byłych i obecnych, samorządowców, posłów, radnych, konsulów, duchownych, sportowców, przedstawicieli związków sportowych i oczywiście samych studentów, powitał Rektor AWFiS dr hab. Waldemar Moska, prof. AWFiS.

Podczas uroczystości szczególnie zasłużonych pracowników za wieloletnią służbę odznaczono medalami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Medal złoty otrzymali dr Leszek Biernacki i mgr Halina Choroszewska, brązowy - dr Anna Szumilewicz. Wyróżnionym oraz samej uczelni, świętującej jubileusz, pogratulował w liście prezydent RP Andrzej Duda - odczytał go doradca prezydenta Piotr Karczewski.

Ponadto Medalem im. Jędrzeja Śniadeckiego odznaczono prof. dr hab. Stanisława Sawczyna, p.o. kierownika Katedry Sportu Powszechnego Wydziału Turystyki i Rekreacji AWFiS.

 

Inauguracja_roku_akademickiego_AWFiS_Gdansk_160010_800px
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Po oficjalnych powitaniach i przemówieniach odbyła się tradycyjna immatrykulacja studentów. Studenckim przedstawicielom pogratulował zastępca prezydenta ds. edukacji i usług społecznych Piotr Kowalczuk, i wręczył upominki od Miasta Gdańska.

Po uroczystym ślubowaniu odbyły się promocje doktorskie i habilitacyjne, wręczono także listy gratulacyjne za wybitne wyniki w nauce. Na zakończenie uroczystości dr hab. Marcin Dornowski, prof. AWFiS, poprowadził wykład inauguracyjny pt. „Sygnały biologiczne w kontroli efektów procesu treningowego”.

WIĘCEJ:

Wiwat Akademia! Politechnika Gdańska zainaugurowała nowy rok akademicki

Studenci UG rozpoczęli nowy rok akademicki. Film z inauguracji oraz życzenia od prezydent miasta i wicemarszałka Senatu

Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze