PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Nowe przystanki autobusowe dla linii 918. Na życzenie mieszkańców
Nowe przystanki autobusowe dla linii 918. Na życzenie mieszkańców
W tym roku w okresie wakacyjnym prowadzonych jest kilkanaście dużych inwestycji drogowych. Prace w istotny sposób wpływają na funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Czasem udaje się załagodzić utrudnienia. Tak jest w przypadku budowy wiaduktu Biskupia Górka - na wniosek starszych mieszkańców Zaroślaka uruchomiono dodatkową parę przystanków.
Przystanek przy ul. Brzegi
Przystanek przy ul. Brzegi
fot. Przemek Szalecki/www.gdansk.pl

Dla budowlańców i drogowców wakacje to najlepszy okres na budowę lub remonty mostów, wiaduktów, jezdni, torów tramwajowych, chodników i ścieżek rowerowych. Sprzyjają pogoda i mniejszy ruch samochodów.

W Gdańsku aktualnie trwają prace w piętnastu lokalizacjach na terenie całego miasta - od Wyspy Sobieszewskiej po Oliwę i Osowę. Modernizowane są m.in.: Podwale Przedmiejskie, oliwski odcinek alei Grunwaldzkiej w kierunku Wrzeszcza oraz fragment ulicy Chłopskiej w kierunku Sopotu.


Pracowite lato drogowców. W 15 punktach Gdańska: budowy i remonty. MAPA


W Śródmieściu budowany jest także wiadukt Biskupia Górka, który będzie częścią węzła integracyjnego. W ramach prac istniejący wiadukt zostanie rozebrany i zbudowane zostaną nowe wiadukty w ciągu ulicy Trakt Św. Wojciecha. W związku z budową pojawiły się utrudnienia komunikacyjne, m.in. w obrębie Zaroślaka, osiedla rozciągającego się w dzielnichach Śródmieście, Chełm oraz Orunia- św. Wojciech-Lipce.  

- Czasowe odcięcie komunikacyjne Zaroślaka z powodu trwającej inwestycji związanej z budową wiaduktu Biskupia Górka to nie tylko głębokie zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych, obsługujących ten rejon miasta, ale i, nie ma co ukrywać, niedogodność dla mieszkańców - przyznaje Sebastian Zomowski, z-ca dyrektora ds. przewozów Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

By ograniczyć niedogodności już pod koniec lipca - na wniosek starszych mieszkańców Zaroślaka - uruchomiono dodatkową parę przystanków tymczasowych dla linii autobusowej 918.

- Po rozmowach przede wszystkim ze starszymi osobami mieszkającymi na Zaroślaku, uruchomiliśmy w tempie ekspresowym dodatkową parę przystanków dla linii 918 w lokalizacji wskazanej przez mieszkańców jako optymalna - mówi Zomowski. - Pragnę też podkreślić szybkość tej akcji i dobrą współpracę z Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni, administrującym infrastrukturą przystankową w mieście oraz z wykonawcą robót, firmą Budimex.


Pierwszy z tymczasowych przystanków (w kierunku ul. Witosa) znajduje się na ul. Cienistej, przy skrzyżowaniu z ul. Brzegi. Drugi (w kierunku ul. Stoczniowców) został zlokalizowany w ciągu ul. Brzegi, między skrzyżowaniami tej ulicy z ulicami Cienistą i Stoczniowców. Oba mają status przystanków warunkowych, tj. „na żądanie”.

Sprawdź rozkład jazdy linii autobusowej 918

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl