Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nowy Port. W środę, 21 czerwca, spotkanie prezydenta miasta z mieszkańcami!

O tym, jakie inwestycje zostaną zrealizowane i jakie plany wobec tej dzielnicy mają miejscy urzędnicy oraz władze Gdańska, będzie można posłuchać. O tym, jakie bolączki i z jakimi problemami borykają się na co dzień tutejsi mieszkańcy - będzie można porozmawiać. W środę, 21 czerwca, zaplanowano kolejne, 70. już, spotkanie prezydenta z mieszkańcami z cyklu: "Twoja dzielnica – Twój Gdańsk". Tym razem w Nowym Porcie.

Nowy Port. W środę, 21 czerwca, spotkanie prezydenta miasta z mieszkańcami!
A
A
data publikacji: 19 czerwca 2017 r.

W najbliższą środę odbędzie się spotkanie obywatelskie nowoporcian z władzami Gdańska. Zachęcamy do udziału
W najbliższą środę odbędzie się spotkanie obywatelskie nowoporcian z władzami Gdańska. Zachęcamy do udziału
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Spotkania obywatelskie z prezydentem Gdańska, to okazja, by porozmawiać z Pawłem Adamowiczem i jego zastępcami, dyrektorami poszczególnych wydziałów gdańskiego magistratu czy prezesami miejskich spółek. Na miejscu będzie można zgłosić też sprawy, którymi urzędnicy - Państwa zdaniem - powinni zająć się na terenie dzielnicy.

Spotkanie z mieszkańcami Nowego Portu odbędzie się w środę, 21 czerwca, w gmachu Zespołu Szkół Morskich, przy ul. Wyzwolenia 8. Początek o godz. 17. Z kolei już od godz. 16 na miejscu dyżurować będą pracownicy jednostek miejskich, których także będzie można podpytać o interesujące Państwa kwestie.

To dobra okazja, aby porozmawiać o zmianach, jakie czekają dzielnicę w niedalekiej przyszłości. Będzie można poznać ustalenia Gminnego Programu Rewitalizacji dla obszaru Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście. Przygotowania do ich realizacji znajdują się na zaawansowanym etapie, do końca czerwca br. ma bowiem zostać podpisana umowa o dofinansowanie projektów ze środków unijnych.

Planowana wartość projektu rewitalizacji Nowego Portu wynosi około 23 mln zł. Większą część tej kwoty - około 19 mln zł - mają stanowić środki z Unii Europejskiej. Na co zostaną przeznaczone te pieniądze?

- Planujemy wykonanie prac remontowych wybranych kamienic; odnowienie elewacji oraz izolację fundamentów. Zamierzamy wyremontować ulice: Wilków Morskich, Góreckiego i Strajku Dokerów. W ramach projektu zostanie też na nowo urządzona część podwórek - mówi Ewa Pielak, zastępca dyrektora Biura Rozwoju Gdańska. - Zamierzamy również zagospodarować Szaniec Zachodni, rozpoczęcie prac jest jednak uzależnione od wcześniejszego oczyszczenia tego terenu.

Generalny remont obejmie też plac przed byłą przystanią promową. Plac Nadwodny został wskazany przez mieszkańców Nowego Portu jako istotna przestrzeń publiczna. Inwestycja wpisuje się w założenia projektu Gdańskie Przestrzenie Lokalne, w którym określono istotny dla lokalnej społeczności system przestrzeni publicznych. Wszystkie dokumenty i wiadomości na temat rewitalizacji można znaleźć tutaj.


W związku z tym, że spotkanie w Nowym Porcie jest "okrągłe", to na wszystkich obecnych czekać będzie słodki poczęstunek. Już dziś zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.

Warto też zajrzeć w najbliższych dniach do swoich skrzynek pocztowych. Powinno się w nich znaleźć najnowsze wydanie Herolda Gdańskiego - to bezpłatny magazyn Rady i Prezydenta Miasta Gdańska. Przeczytacie w nim m.in. o planowanych i zrealizowanych w ostatnich latach inwestycjach na terenie dzielnicy. Znajdziecie tam również telefony do poszczególnych instytucji miejskich, radnych oraz władz Gdańska.

W poniedziałek, 12 czerwca, w Nowym Porcie odbył się tzw. spacer gospodarski po dzielnicy z udziałem m.in. zastępcy prezydenta Gdańska, Aleksandrą Dulkiewicz. O tym, co ustalono w jego trakcie, można przeczytać tutaj-
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl