Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nowy magazyn przeciwpowodziowy. Większy i nowocześniejszy

Nowoczesny, większy i dobrze skomunikowany - taki ma być nowy magazyn przeciwpowodziowy, który powstanie na granicy Stogów i Przeróbki. Od stycznia zastąpi ten, który obecnie znajduje się przy ulicy Łąkowej.

Nowy magazyn przeciwpowodziowy. Większy i nowocześniejszy
A
A
data publikacji: 22 lipca 2016 r.

Pracownicy Gdańskich Melioracji oczyszczają Kanał Raduni
Pracownicy Gdańskich Melioracji oczyszczają Kanał Raduni
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Magazyn przeciwpowodziowy to inicjatywa Gdańskich Melioracji. Znajdują się w nim materiały i sprzęt, który umożliwia sprawne i szybkie poradzenie sobie z powodzią, w tym między innymi ubrania, pompy i pontony. Ten, który funkcjonuje teraz w Gdańsku, od stycznia 2016 r. przestanie działać.

- Przenosimy go z dawnej siedziby przy ulicy Łąkowej do nowej, znajdującej się w narożniku ulic Wosia Budzysza i ulicy Kaczeńce - mówi Renata Wiśniowska, dyrektor do spraw inwestycji w Gdańskich Melioracjach.

Skąd taka decyzja?

- Przede wszystkim chodzi o to, żeby zapewnić rozwój magazynu. Dotychczasowa lokalizacja siedziby spółki nie zapewniała jej optymalnego rozwoju. W nowym miejscu jest lepszy dojazd do każdego kierunku Gdańska: jest w pobliżu szybkich tras wylotowych, nowej trasy Sucharskiego i tunelu. Nowy magazyn jest dużo większy, nowocześniejszy i lepiej skomunikowany - komentuje Wiśniowska.

Jak podkreśla, gdyby magazyn został przeniesiony do nowej lokalizacji wcześniej, przed powodzią, która nawiedziła Gdańsk w zeszłym tygodniu, i tak nic by to nie zmieniło.

- Ten, który obecnie istnieje przy ulicy Łąkowej w pełni zaspokaja potrzeby, które wynikały z udziału Gdańskich Melioracji w komitecie do walki ze skutkami powodzi. Dla tej sytuacji, która nastąpiła, nie miało to żadnego znaczenia.

Nowy magazyn, podobnie jak poprzedni będzie obsługiwany 24 godziny na dobę. Za jego powstanie odpowiedzialna jest firma Skanska. Koszt inwestycji to 5,5 miliona złotych. W jej ramach powstanie magazyn przeciwpowodziowy, garaże, warsztaty dla sprzętu Gdańskich Melioracji oraz budynek socjalno-biurowy, który pomieści trzy rejony.-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora