Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Dziś, sesja Rady Miasta Gdańska. Transmisja na żywo od godz. 9.00. Jakie tematy podejmą radni?

W czwartek, 22 listopada 2018 roku, odbędzie się II Sesja Rady Miasta Gdańska VIII kadencji. Transmisja na żywo na gdansk.pl. O tym, co będzie priorytetem dla radnych w najbliższych tygodniach mówili dzień wcześniej Beata Dunajewska - szefowa klubu radnych WdG i Piotr Borawski - szef klubu radnych KO, którzy byli gośćmi programu Wszystkie Strony Miasta.

Dziś, sesja Rady Miasta Gdańska. Transmisja na żywo od godz. 9.00. Jakie tematy podejmą radni?
A
A
data publikacji: 21 listopada 2018 r.
Piotr Borawski szef klubu radnych KO, Beata Dunajewska
Piotr Borawski szef klubu radnych KO (pierwszy z lewej), Beata Dunajewska szefowa klubu radnych WdG i Marek Wałuszko prowadzący program Wszystkie Strony Miasta
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


VIII kadencja Rady Miasta Gdańska swą działalność zainaugurowała w poniedziałek, 19 listopada. Wówczas wybrano m.in. przewodniczącą oraz zastępców RMG. 

Już w czwartek, 22 listopada, odbędzie się druga sesja Rady Miasta Gdańska. Dzień wcześniej - w środę, 21 listopada - w naszym programie Wszystkie Strony Miasta o najbliższej sesji oraz pracy radnych rozmawialiśmy z Beatą Dunajewską - szefową klubu radnych Wszystko dla Gdańska i Piotrem Borawskim - szefem klubu radnych Koalicji Obywatelskiej. Naszym gościem miał być również Kacper Płażyński - szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, ale zrezygnował z udziału. 

- Cieszę się, że kobieta jest przewodniczącą Rady Miasta Gdańska - mówiła podczas programu Beata Dunajewska, nawiązując do wyboru na to stanowisko Agnieszki Owczarczak z Koalicji Obywatelskiej. - To bardzo istotna zmiana. Jako Rada Miasta też potrzebowaliśmy zamian, nowości, ożywienia. Zawsze chciałam, aby sprawy społeczne były wyżej pozycjonowane na sesjach, myślę że tym tym razem to się uda.

- Szybko rozpoczynamy merytoryczną pracę w radzie. W ciągu roku mamy dwa najważniejsze głosowania: w grudniu głosowanie nad budżetem miasta, w czerwcu absolutorium - podkreślił z kolei Piotr Borawski. - Głosowanie nad budżetem odbędzie się 15 grudnia, do końca listopada wszystkie komisje muszą zaopiniować ten dokument liczący 600-700 stron. Już w czwartek (22 listopada - red.) powołane zostaną składy osobowe komisji, po sesji komisje powołają swoich przewodniczących, żeby ruszyć szybko do pracy.


ZOBACZ ZAPIS CAŁEGO PROGRAMU II Sesja Rady Miasta Gdańska VIII kadencji rozpocznie się w czwartek, 22 listopada, o godz. 9.00. Transmisja na żywo na gdansk.pl


Czytaj także:

Rada Miasta Gdańska: ustępuje Bogdan Oleszek, w jego miejsce - Agnieszka Owczarczak. LISTA RADNYCH, WIDEO, ZDJĘCIA

Rada Miasta Gdańska i jej nowe oblicze


PORZĄDEK OBRAD II SESJI RADY MIASTA GDAŃSKA VIII KADENCJI

obrady II sesji Rady Miasta Gdańska w dniu 22 listopada 2018 roku (czwartek) o godz. 900 w sali obrad (I piętro) Nowego Ratusza, ul. Wały Jagiellońskie 1, z następującym porządkiem:

1. Sprawy regulaminowe

otwarcie sesji.

2. Uchwała w sprawie powołania Komisji Rewizyjnej, Komisji ds. Skarg, Wniosków i Petycji oraz stałych komisji Rady Miasta Gdańska i ustalenia zakresów ich działania (druk 3).

Referent występujący w imieniu wnioskodawcy:
Piotr Borawski – Przewodniczący Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej

3. Uchwała w sprawie powołania składów osobowych Komisji Rewizyjnej, Komisji ds. Skarg, Wniosków i Petycji oraz stałych komisji Rady Miasta Gdańska (druk 4).

Referent występujący w imieniu wnioskodawcy:
Piotr Borawski – Przewodniczący Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej

4. Wnioski i oświadczenia osobiste.

5. Zakończenie obrad. -
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl