PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Port Lotniczy Gdańsk. Kierunek Adriatyk: nowe włoskie połączenie - do Bari

Port Lotniczy Gdańsk. Kierunek Adriatyk: nowe włoskie połączenie - do Bari
Do Bari - stolicy regionu Apulia i miasta królowej Bony, latać będziemy od przyszłego lata dzięki nowemu gdańskiemu połączeniu WizzAir. Węgierski przewoźnik zapowiada więcej lotów z Gdańska także w innych kierunkach.
Port rybacki i teatr w Bari
Port rybacki i teatr w Bari
Pixabay.com

 

Po Bergamo i Pizie, z Gdańska dotrzeć będzie można samolotem także do włoskiego Bari. To największe miasto Italii nad Adriatykiem (ponad 320 tys. mieszkańców), położone na południu Włoch jest ciekawe samo w sobie, ale cały region Apulia jest atrakcyjny dla turystów - zwłaszcza dla miłośników pięknych plaż.

W Bari zachwyca przede wszystkim stare miasto, a w nim m.in. kościół św. Mikołaja, gdzie pochowana została Bona Sforza, żona Zygmunta Starego oraz najcenniejszy zabytek miasta - Castello Svevo, czyli zamek z czasów gdy Apulię podbili Normanowie, w którym wychowała się zresztą wspomniana królowa Bona. 

Co istotne, z portu w Bari dopłynąć można promem do miast Grecji, Czarnogóry i Chorwacji, jest to więc połączenie, które niesie za sobą wiele innych możliwości. Na pierwszy lot poczekamy do 1 czerwca 2020 r. Połączenia będą realizowane dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki.

 

Najcenniejszy zabytek Bari - Castello Svevo, w którym wychowała się królowa Bona
Najcenniejszy zabytek Bari - Castello Svevo, w którym wychowała się królowa Bona
Pixabay.com

 

WizzAir ogłosił swoją decyzję 3 września br. Jednocześnie ekonomiczny węgierski przewoźnik poinformował, że zwiększy z 39 do 55 częstotliwość połączeń do dziewięciu obsługiwanych już miast. Będzie więcej lotów do: Oslo, Alesund, Bodo, Stavanger, Trondheim i Haugesung w Norwegii, do szwedzkiego Malmo, niemieckiej Bremy i na Islandię.

- Połączenie do Bari to już 38 kierunek, który uruchamia z Gdańska Wizz Air, nasz bardzo dobry partner biznesowy - zaznacza Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Dodał, że wyrazem zaufania i dobrej współpracy z gdańskim lotniskiem jest decyzja Wizz Aira o rozbudowie w przyszłym roku bazy w Gdańsku o kolejny, ósmy już samolot, a także o wymianie czterech maszyn na nowocześniejsze Airbusy A320neo. 

 

 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl