Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nowe miejsce w Gdańsku do spacerów! Wałowa: ależ tu się zmieniło

Ulica Wałowa była praktycznie niedostępna dla ruchu samochodowego i pieszego. Po pierwsze za sprawą budowy Muzeum II Wojny Światowej a później także bardzo poważnej i trudnej do usunięcia awarii wodociągowej. Teraz, tuż przed rozpoczęciem Jarmarku św. Dominika, ulica Wałowa została otwarta i robi kolosalne wrażenie

Nowe miejsce w Gdańsku do spacerów! Wałowa: ależ tu się zmieniło
A
A
data publikacji: 28 lipca 2016 r.


Kierowcy skorzystają z niej, jako kolejnego ciągu komunikacyjnego, który rozładuje ruch w okolicach Głównego i Starego Miasta. Ale nowootwarta Wałowa pozwala podziwiać Gdańsk z zapomnianej już perspektywy.

Jadąc wyremontowaną drogą z kostki brukowej można oglądać: z jednej strony budowane - imponujących rozmiarów - Muzeum II Wojny Światowej i, z drugiej strony, apartamentowce Brabank, które znajdują się u zbiegu Motławy i Kanału Raduni.

Zobaczcie koniecznie nasz film, nakręcony w środę, 27 lipca, wieczorem z samochodu. Naszym zdaniem w najbliższych dniach pojawią się tam tłumy gdańszczan i turystów, chcących zobaczyć to stare, ale odnowione miejsce.


Na ulicach, ze względu na uwarunkowania techniczne, będzie obowiązywać ograniczenie tonażu do 6 ton.

BARDZO WAZNE: w czasie Jarmarku św. Dominika ciąg opisywanych ulic będzie jednokierunkowy. Będzie można tędy wyłącznie wyjechać z centrum.  Tutaj możecie sprawdzić jak będzie wyglądała organizacja ruchu w czasie tegorocznego jarmarku.