PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Nowa odsłona projektu InProgress - w Teatrze Leśnym śpiewa Mala Herba

Nowa odsłona projektu InProgress - w Teatrze Leśnym śpiewa Mala Herba
W piątek, 20 sierpnia 2021 r., o godz. 19, w Teatrze Leśnym w Gdańsku Wrzeszczu odbędzie się inPROGRESS 2021, czyli zaangażowany koncert muzyki elektroniczno-eksperymentalnej. - Artyści zaproszeni na In Progress 2021 zdecydowanie stoją po stronie rewolucji społecznej - zapowiada kurator z CSW Łaźnia Robert Sęk. Przed wejściem na wydarzenie zobaczymy instalację "Row" Kolektywu Tundra.
Instalacja Row, stworzona przez Kolektyw Tundra pokazywana była na Festiwalu LEV w Laboral Ciudad de la Cultura (Gijon, Hiszpania) w 2002 roku
Instalacja Row, stworzona przez Kolektyw Tundra pokazywana była na Festiwalu LEV w Laboral Ciudad de la Cultura (Gijon, Hiszpania) w 2002 roku
mat. Tundra

 

 

- W piątek, 20 sierpnia wyruszymy w podróż po światach, gdzie wszystko jest możliwe, przekroczymy granice percepcji i horyzontu zdarzeń - przekonują organizatorzy z CSW Łaźnia oraz GAK Winda. - Połączy nas czas i przestrzeń w ludzko-nieludzkich uniesieniach. Zadamy pytanie kim jest NIE CZŁOWIEK?

Wydarzenie skierowane jest do odbiorców - widzów i słuchaczy - których interesują takie hasła jak: ciało, poza ludzka istota, płynność, androidy, aktywizm, rave, futuryzm i emancypacja.

Kurator Robert Sęk w najnowszym wydaniu “Ręcznika”, bezpłatnego magazynu Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA tłumaczy, że In Progress 2021 łączy muzykę elektroniczną i eksperymentalną z aktywizmem społecznym, tworząc wspólny grunt dla otwartości i różnorodności. 

- Zmiana społeczna jest niezbędna i potrzebna - uważa Robert Sęk. - Za to aktywizm połączony z muzyką uzmysłowi każdemu nie tylko wartość, ale również siłę i możliwości, które za sobą niesie. Artyści zaproszeni na In Progress 2021 zdecydowanie stoją po stronie rewolucji społecznej i pokażą, że nie da się ich uciszyć.

W programie:

Gwiazdą koncertu będzie Mala Herba, czyli Zosia Hołubowska, zafascynowana brzmieniem syntezatorowej muzyki z lat 80. i muzyką ludową. Jest aktywistką, dla której ważna jest walka o prawa kobiet i mniejszości LGTBQIA+. 

- To sens mojego aktywizmu i sztuki - mówi w wywiadzie udzielonym Robertowi Sękowi do “Ręcznika”. - Mala Herba to mój projekt solowy, trochę bardziej taneczny, ale też sceniczna persona, moje alter ego. Moją muzyką chcę wyczarować taką bezpieczniejszą przestrzeń, gdzie różne ciała mogą czuć się komfortowo, sexy, widziane i kochane.”

 

Przed wejściem na teren biletowanego wydarzenia ustawiona będzie artystyczna instalacja Row, przygotowana przez Kolektyw Tundra - aby ją obejrzeć biletu nie potrzebujemy.

-“Row” tworzy rząd około 10 wiatraków, które kręcą się bardzo szybko i można na nich wyświetlać ledowe wizualizacje, ich lekkie lekkie opóźnienie tworzy efekt płynnego światła - tłumaczy Justyna Mazur z CSW Łaźnia.

Instalacja to akcent art & science, ważny dla CSW Łaźnia, która jest jedną z czołowych instytucji zajmujących się zagadnieniami art & science na świecie. “Row” będzie otwarta dla zwiedzających przed wejściem do teatru leśnego we wrzeszczu od godziny 19.00 przez cały czas trwania inprogress 2021.

Wstęp wolny.   

Za program wydarzenia odpowiadają kurator Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia Robert Sęk i Radosław Deruba, artysta zajmujący się sztuką generatywną, wizualną, autor identyfikacji wizualnej imprezy.

UWAGA:

Organizatorzy oświadczają, że podczas wydarzenia nieakceptowane będą zachowania agresywne. Jeśli doświadczysz seksizmu, ksenofobii, homo/trans/bi fobii lub innych form dyskryminacji proszę zgłoś to organizatorom wydarzenia!

 

Anna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze
Anna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze