PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Nowa gdańska Karta Turysty - zwiedzanie na trzy sposoby
Nowa gdańska Karta Turysty - zwiedzanie na trzy sposoby
Lubisz zwiedzać i poznawać historię miasta? A może wolisz podziwiać nowe gdańskie budowle, takie jak Teatr Szekspirowski lub Europejskie Centrum Solidarności? Dzięki nowej, ulepszonej Karcie Turysty, zarówno rodzina z małymi dziećmi, jak i młodzi entuzjaści aktywnego zwiedzania mogą liczyć na duże zniżki przy poznawaniu Gdańska.

Wachlarz kart turysty w Gdańsku - trzy opcje do wyboru.
Wachlarz kart turysty w Gdańsku - trzy opcje do wyboru.
Dariusz Kwidziński

Karta Turysty. Czym jest i czy warto ją mieć? Dlaczego Gdańsk zdecydował się na jej wprowadzenie? Na te i inne pytania odpowiedzą Łukasz Wysocki i Bartłomiej Barski z Gdańskiej Organizacji Turystycznej oraz przedstawiciel firmy QB Mobile, odpowiedzialnej za stronę techniczną przedsięwzięcia.

Zapraszamy na wideoczat Wszystkie Strony Miasta, na portalu www.gdansk.pl. Czwartek, 9 czerwca, godz. 12.30

Zachęcamy do zadawania pytań za pośrednictwem Twittera i Facebooka - adres: #wszystkiestronymiastaKarta Turysty to zestaw różnego rodzaju udogodnień i zniżek, przygotowana przez Gdańską Organizację Turystyczną z myślą o osobach odwiedzających nasze miasto.

Karta funkcjonuje z powodzeniem już od kilku lat, nowością sezonu 2016 są trzy pakiety do wyboru. Turysta, w zależności od swoich aktualnych potrzeb może wybierać między pakietami: rodzinnym, zwiedzania i dla aktywnych.

Każdy z pakietów obejmuje miejsca, które można zwiedzać za darmo w ramach odpłaty za kartę. Oprócz darmowych wejść, turysta otrzymuje również wiele zniżek. Posiadacz karty za kwotę niższą niż tradycyjnie zobaczy nie tylko najnowsze gdańskie obiekty, ale i smacznie zje - z 20 proc. upustem. Każdy z pakietów można dodatkowo doładować biletem metropolitalnym, co znacząco ułatwia korzystanie z transportu publicznego.

Szczegółowa oferta dla poszczególnych pakietów opisana jest na stronie internetowej VisitGdansk.

Kartę turysty można nabyć przez internet (na wspomnianej stronie) lub w jednym z trzech punktów Informacji Turystycznej w Gdańsku. Ceny wynoszą od 40 do 90 złotych, do wyboru formaty: 24­- i 72­-godzinny.

  • Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej (ul. Długi Targ 28/29, tel. +48 58 301 43 55) czynne 7 dni w tygodniu w godz. 9-19
  • Informacja Turystyczna w tunelu przy Dworcu PKP (ul. Podwale Grodzkie, tel. +48 58 721 32 77) czynne 7 dni w tygodniu w godz. 9-­19
  • Informacja Turystyczna i Lotniskowa w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy (ul. Słowackiego 200, tel. +48 58 348 13 68) czynne 7 dni w tygodniu / 24h
     Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze