Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nowa atrakcja w zoo. Karmienie flamingów w każdą sobotę w samo południe

W sobotę, 30 lipca, Gdański Ogród Zoologiczny wystartował z nową atrakcją. To karmienie flamingów, które połączone jest z opowieściami na temat tych ptaków. Karmienie flamingów będzie odbywało się cyklicznie. W każdą sobotę o godz. 12.00.

Nowa atrakcja w zoo. Karmienie flamingów w każdą sobotę w samo południe
A
A
data publikacji: 27 czerwca 2018 r.
Flamingi są gatunkiem zagrożonym wyginięciem. Problem ten szczególnie dotyka Afryki Wschodniej. Powód wymarcia tysięcy flamingów jeszcze nie jest znany, ale problem ten jest badany przez naukowców
Flamingi są gatunkiem zagrożonym wyginięciem. Problem ten szczególnie dotyka Afryki Wschodniej. Powód wymarcia tysięcy flamingów jeszcze nie jest znany, ale problem jest badany przez naukowców
Gdański Ogród Zoologiczny

Rodzina flamingów zamieszkująca gdańskie zoo składa się z 34 osobników. Tylko jeden to flaming chilijski, reszta to flamingi różowe. Woliera tych ptaków znajduje się na "Wyspie ptaków", czyli w części gdańskiego ogrodu umiejscowionej za punktami gastronomicznymi.

- Staramy się uatrakcyjniać naszą ofertę - mówili Emilia Salach, kierownik działu marketingu w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym. - Widzimy, że ptaki te są bardzo popularne, ludzie coraz częściej o nie pytają, dlatego postanowiliśmy zaprosić naszych gości do wzięcia udziału w nowym wydarzeniu.

Pomysłodawcą wydarzenia jest Michał Krause, kierownik sekcji ptaków w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym. Nie chcemy zdradzać wszystkich opowieści na temat flamingów, które prezentowane będą podczas karmienia, pan Michał uchyla jednak rąbka tajemnicy.

- Ciekawostką jest, że flamingi żyją także w Europie - mówi Michał Krause. - Wielu odwiedzających nas gości tego nie wie. Czasem można też zobaczyć flaminga różowego w Polsce, choć w większości są to uciekinierzy z ogrodów zoologicznych. Ale zdarza się też, że dzikie ptaki, po prostu do nas przylatują. Ostatnia taka, udokumentowana wizyta, miała miejsce w 2006 roku w dolinie rzeki Nidy.

Jak długi jest flaming, ile waży, jak się odżywia - tego też dowiemy się podczas sobotnich spotkań z flamingami. Sposób żerowania flamingów jest bardzo specyficzny. Jeśl ktoś ma ochotę przyjrzeć się temu procesowi z bliska, a w domu kurzy się lornetka, warto ją ze sobą zabrać. Choć nie jest konieczna, może się przydać.

Karmienie wraz z opowieścią opiekuna potrwa ok. 15 minut. Punktualność jest więc wskazana.

-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora