PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Sobieszewo ciekawym miejscem na wędrówki nordic walking. ZOBACZ zdjęcia z zawodów

Sobieszewo ciekawym miejscem na wędrówki nordic walking. ZOBACZ zdjęcia z zawodów
W niedzielę, 13 maja, na Wyspie Sobieszewskiej odbyły się zawody nordic walking, które zainaugurowały nowy cykl imprez: Korona Północy Polski. Na starcie gdańskiej imprezy stanęło ponad 260 uczestników. Była to pierwsza z siedmiu rund zbierana punktów do klasyfikacji generalnej cyklu.
Korona Północy Gdańsk (12).JPG
fot. GOS

Sympatycy marszów z kijkami mogli sprawdzić się na jednej z dwóch tras: 5 lub 10 km, wytyczonej po leśnych szlakach Sobieszewa. Większość uczestników zdecydowała się na start na rekreacyjnym dystansie 5 kilometrów.

Najszybszym zawodnikiem w kategorii open okazał się Rosjanin Dmitrij Jankowski z Kaliningradu z wynikiem 30 minut i 37 sekund, co dało imponujące tempo 9,8 km/h.

- Super zawody, bardzo fajna trasa i atmosfera. Wystartowałem dziś rodzinnie, z żoną i dziećmi. Moje plany zakładają start we wszystkich siedmiu rundach cyklu - powiedział na mecie Rosjanin.

Wśród pań zwyciężyła Katarzyna Szpilman z Gdyni z czasem 34:17.

Na profesjonalnym dystansie 10 km w kategorii open najszybszy okazał się Olgierd Depka-Prądzynski z Gdyni, osiągając rezultat 1:01:32. Kategorię open pań wygrała Hanna Melzer z Rumi - 1:10:17.

Każdy, kto chciałby rozpocząć przygodę z nordic walking, może skorzystać z cotygodniowych, bezpłatnych zajęć z instruktorem prowadzonych w ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku". 

- Jak ktoś długo nic nie robił, to łatwiej wejść w nordic walking, niż w bieganie. To dla mnie łagodniejszy sport. Co ważne, również łagodniejszy dla kolan. Takie zawody to dobra okazja, żeby pobyć na świeżym powietrzu przede wszystkim, ale też trochę, żeby sprawdzić się w kategorii wiekowej i porówna
swój poziom do tych najlepszych - zapewnia - mówi o swoim sposobie na aktywność z jedna z uczestniczek, Justyna Mielewczyk


Korona Północy Polski, edycja pierwsza - ZOBACZ ZDJĘCIA 

Korona Północy Gdańsk (1).JPG
fot. GOS

Korona Północy Gdańsk (2).JPG
fot. GOS

Korona Północy Gdańsk (4).JPG
fot. GOS

Korona Północy Gdańsk (10).JPG
fot. GOS

Korona Północy Gdańsk (11).JPG
fot. GOS

Korona Północy Gdańsk (13).JPG
fot. GOS

Korona Północy Gdańsk (14).JPG
fot. GOS

Korona Północy Gdańsk (15).JPG
fot. GOS

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl