PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Noc Świętojańska na kolorowo na Placu Zebrań Ludowych - ZOBACZ nasz wideoczat
Noc Świętojańska na kolorowo na Placu Zebrań Ludowych - ZOBACZ nasz wideoczat
Doroczne imprezy świętojańskie na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku mają już długą, bo 21-letnią tradycję. Gromadzą wielotysięczną publiczność. W zeszłym roku imprezę połączono z Festiwalem Kolorów, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Teraz szykowana jest powtórka. Dlaczego w sobotę, 23 czerwca, warto odwiedzić Plac Zebrań Ludowych - o tym rozmawialiśmy z przedstawicielkami Gdańskiego Archipelagu Kultury.
Od lewej: Sandra Masłyk i Paulina Chełmińska z GAK
Od lewej: Sandra Masłyk i Paulina Chełmińska z GAK
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Gośćmi w naszym programie “Wszystkie Strony Miasta” były:

  • Paulina Chełmińska (Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury)
  • Sandra Masłyk  (Gdański Archipelag Kultury)

Festiwal Kolorów Nocy Świętojańskiej to impreza skierowana przede wszystkim do młodzieży w wieku 14-25 lat. Wstęp na Plac Zebrań Ludowych jest wolny. Kto zgłodnieje, będzie mógł skorzystać z oferty food-trucków, towarzyszących imprezie. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będzie wynajęta firma ochroniarska.

- Ograniczeń wiekowych jednak nie ma - podkreśla Paulina Chełmińska. - Wśród uczestników nie brakuje 40-, czy nawet 70-latków, bowiem z młodymi przychodzą niejednokrotnie rodzice i dziadkowie.

Zabawa zacznie się o godz. 15, a na scenie wystąpią muzycy i DJ-e, przeważnie z Trójmiasta. Główna gwiazda - polski DJ i producent muzyczny C-Bool - wyjdzie na scenę o godz. 21.30. Wcześniej, o godz. 20., zagra zespół “Majestic”.

Podobnie jak w zeszłym roku atrakcją będzie posypywanie uczestników kolorowymi proszkami holi - zgodnie z “rytuałem” Festiwalu Kolorów. Barwny pył będzie rozpylany w powietrzu co godzinę, przez specjalne wyrzutnie, zamontowane pod sceną. Kto chce, będzie mógł na miejscu kupić woreczki z barwnikiem i rozpylać je na własną rękę. Pierwszy wyrzut kolorów planowany jest na godz. 16, ostatni - na godz.19. Występy artystów na scenie zakończą się po godz. 23.

- Proszek do rozpylania to tak naprawdę zabarwiona mąka kukurydziana - podkreśla Paulina Chełmińska. - Barwniki są naturalne, atestowane, absolutnie bezpieczne. Łatwo je zmyć z ciała i wyprać z ubrań.

Sandra Masłyk dodaje, że Festiwal Kolorów Nocy Świętojańskiej jest wstępem do całego cyklu wakacyjnych imprez organizowanych przez Gdański Archipelag Kultury - wśród nich najpopularniejszy jest Festiwal Teatrów Ulicznych FETA, który odbędzie się po raz kolejny na Dolnym Mieście.

ZOBACZ NASZ WIDEOCZAT:

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl