Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nikt w święta nie powinien być sam. Czas na wielkanocne spotkania gdańszczan

Święta Wielkanocne to czas integracji z bliskimi, znajomymi czy po prostu życzliwymi ludźmi. Gdańską tradycją jest, aby nikt w tych dniach nie był sam. Świąteczne spotkania odbywają się w gdańskich placówkach wsparcia dla osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych czy bezdomnych. Zobacz, kiedy.

Nikt w święta nie powinien być sam. Czas na wielkanocne spotkania gdańszczan
A
A
data publikacji: 19 marca 2018 r.
Żurek, biała kiełbasa, jajeczne smakołyki oraz słodkie wypieki – mazurki i kajmaki - pojawią się też na stołach w dziennych domach pomocy, klubach seniorskich, domach pomocy społecznej i placówkach dla osób bezdomnych w Gdańsku
Żurek, biała kiełbasa, jajeczne smakołyki oraz słodkie wypieki – mazurki i kajmaki - pojawią się też na stołach w dziennych domach pomocy, klubach seniorskich, domach pomocy społecznej i placówkach dla osób bezdomnych w Gdańsku
Mat. prasowe


- Wielkanoc to szczególny czas, powinien nieść radość, szczęście dzielne we wspólnocie z innymi – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Bądźmy życzliwi dla osób potrzebujących. W tym wyjątkowym czasie pamiętajmy o samotnych, starszych, niepełnosprawnych sąsiadach. Złóżmy im życzenia, może zaprośmy do stołu. Pielęgnujmy kontakty z rodziną i bliskimi. Obdarzajmy się dobrem, ono z pewnością do nas wróci…

Najszybciej, bo już we wtorek, 27 marca, o godz. 11 w Centrum Pracy Socjalnej nr 8 Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, przy ul, Elbląskiej 66 D, wielkanocnymi specjałami raczyć się będą samotni, starsi podopieczni gdańskiej pomocy społecznej. Tradycyjne śniadanie dla kilkunastu potrzebujących przygotują pracownicy socjalni, przy wsparciu sponsorów. To spotkanie służy aktywizacji i integracji seniorskiego środowiska tej części Gdańska.

Żurek, biała kiełbasa, jajeczne smakołyki oraz słodkie wypieki – mazurki i kajmaki - pojawią się też na stołach w dziennych domach pomocy, klubach seniorskich, domach pomocy społecznej i placówkach dla osób bezdomnych w Gdańsku. Życzenia złożą tam sobie osoby starsze, samotne, niepełnosprawne czy bezdomne. Uroczyste śniadanie wielkanocne odbędzie się m.in. w czwartek 22 marca o godzinie 12, w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Hynka 12 na Zaspie. Życzenia złożą sobie m.in. pensjonariusze placówki, przedstawiciele lokalnej społeczności oraz miasta.

Z kolei 23 marca spotkają się na tradycyjnym, świątecznym śniadaniu m.in. uczestnicy zajęć i zaprzyjaźnieni seniorzy z dzielnicy w Dziennym Domu Pomocy Fundacji „I Ty Możesz Wszystko”, przy ulicy Wajdeloty 28 A we Wrzeszczu (początek imprezy o godzinie 10.30). Nie zabraknie żurku, słodkich wypieków i oczywiście pisanek.

W Święta Wielkanocne na śniadaniach spotkają się m.in. mieszkańcy oraz ich rodziny w Domu Pomocy Społecznej, przy ulicy Polanki, oraz w DPS „Ostoja” przy ulicy Hożej w Gdańsku. W wielkanocną niedzielę życzenia złożą sobie również osoby bezdomne przebywające w schroniskach i noclegowniach na terenie miasta. W godzinach porannych zasiądą więc do stołów zastawionych smakołykami m.in. mieszkańcy placówek przy ulicy Żaglowej, Mostowej czy Równej. Znajdzie się tam miejsce również dla gości, którzy zechcą złożyć życzenia osobom bezdomnym w tym wyjątkowym dla wszystkich czasie.

Sylwia Ressel, Konsultant ds. komunikacji społecznej
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
ul. Konrada Leczkowa 1A, 80-432 Gdańsk
Tel. +48 797 909 128

-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl