PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Nieprzyjemny zapach. Jakie działania podejmuje Zakład Utylizacyjny? Rozmowa dziś - g. 12.00

Nieprzyjemny zapach. Jakie działania podejmuje Zakład Utylizacyjny? Rozmowa dziś - g. 12.00
Od kilkunastu dni pojawiają się sygnały od mieszkańców Gdańska, którzy skarżą się na nieprzyjemny zapach, pochodzący z terenu Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku. W związku z tym problemem w programie „Wszystkie Strony Miasta” rozmawiać będziemy z Michałem Dziobą, prezesem Zarządu Zakładu Utylizacyjnego i Sławomirem Kiszkurno, prezesem Zarządu Portu Czystej Energii. Emisja w piątek 18 września o godz. 12.00 na portalu gdansk.pl.
Hermetyczna kompostownia w Zakładzie Utylizacyjnym w Gdańsku otwarta została w styczniu 2020 r.
Hermetyczna kompostownia w Zakładzie Utylizacyjnym w Gdańsku otwarta została w styczniu 2020 r.
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl


Ostatnie dwa tygodnie to czas licznych sygnałów od mieszkańców Gdańska, którzy uskarżali się na nieprzyjemne zapachy z Zakładu Utylizacyjnego.

Co jest przyczyną tej uciążliwości? Dlaczego zapach jest bardziej wyczuwalny teraz niż latem? Jakie znaczenie ma pogoda? Czy możliwe jest, żeby poczuć go aż w Osowej lub Gdyni? Dlaczego odór jest wyczuwalny mimo, że na początku roku oddano do użytku nowoczesną hermetyczną kompostownię? Czy możliwe jest, by zapach był efektem prac ziemnych prowadzonych przy budowie spalarni? Jakie działania doraźne i długofalowe podejmują Zakład Utylizacyjny i Port Czystej Energii, żeby zminimalizować nieprzyjemny zapach? I wreszcie, kiedy można spodziewać się poprawy sytuacji?

O to wszystko zapytamy naszych gości w programie „Wszystkie Strony Miasta”. Zaproszenie do studia przyjęli:

  • Michał Dzioba, prezes Zarządu Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku
  • Sławomir Kiszkurno, prezes Zarządu Portu Czystej Energii, czyli inwestora popularnej spalarni


Rozmowa będzie też okazją do zapytania gości o planowane bądź realizowane w najbliższych latach inwestycje związane z gospodarowaniem odpadami w Gdańsku.


Emisja programu w piątek 18 września o godz. 12.00 na portalu gdansk.pl. Zapraszamy!

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl