PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Nieodpłatna porada prawna i mediacja. Kliknij i się zapisz

Nieodpłatna porada prawna i mediacja. Kliknij i się zapisz
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zachęca do zapisów przez formularz on-line na nieodpłatne poradnictwo prawne, obywatelskie i mediacyjne. Dzięki nim szybko i w dogodnym terminie można się zarejestrować m.in. do prawnika czy doradcy obywatelskiego.

 

Zapisać się na nieodpłatną pomoc prawną można też przez formularz online na stronie gdańskiego MOPRu
Zapisać się na nieodpłatną pomoc prawną można też przez formularz online na stronie gdańskiego MOPRu
Fot. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

 

Osoby, które złożą oświadczenie, że nie stać ich na pokrycie kosztu wizyty u prawnika, mogą skorzystać z bezpłatnego wsparcia dostępnego w Gdańsku w 19 punktach - 9 prowadzonych przez MOPR oraz 10 przez organizacje pozarządowe. Warto wiedzieć, że od 2020 roku oferta bezpłatnego wsparcia poradniczego jest poszerzona o mediację, polegającą na polubownym załatwieniu sytuacji konfliktowych. 

- Mediatorzy pomagają w sprawach związanych m.in. z rozwodem, podziałem majątku, sporami rodzinnymi i sąsiedzkimi - mówi Sylwia Ressel, konsultant ds. komunikacji społecznej gdańskiego MOPR. - Doradzają na przykład w przypadku niedopełnienia lub złamania warunków umowy gospodarczej. Do wszystkich specjalistów obowiązują zapisy.

By ułatwić rejestrację na nieodpłatną wizytę Ośrodek przygotował formularz on-line, dostępny na stronie: gdańskiego MOPR-u. Za jego pośrednictwem można zarezerwować wizytę na poradę prawną, obywatelską lub mediacyjną.

W Biuletynie Informacji Publicznej MOPR dostępna jest też baza adresowa do instytucji i organizacji, udzielających w Gdańsku nie tylko wymienionych powyżej form doradztwa, ale także m.in. w zakresie: pomocy społecznej, praw konsumenckich, pacjenta itd. Zachęcamy Państwa do korzystania również z tych informacji.

- To przydatne wiadomości, warto po nie sięgać w różnych życiowych sytuacjach - mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych.

 

Czytaj także: 

Nieodpłatna pomoc prawna i mediacja w 2020 roku. LISTA PLACÓWEK

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl