PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Niedzielna msza św. z kościoła św. Jana w Gdańsku - transmisja o godz. 12.00

Niedzielna msza św. z kościoła św. Jana w Gdańsku - transmisja o godz. 12.00
Podczas pierwszego lockdownu wiosną 2020 r. na portalu gdansk.pl zainicjowaliśmy transmisje niedzielnych mszy św. z kościoła św. Jana w Gdańsku. Pozwalało to wielu osobom na uczestnictwo w liturgii online, bez narażania się na zakażenie Covid-19. Najbliższa transmisja w niedzielę 19 września o godz. 12.00.
Ks. Krzysztof Niedałtowski, duszpasterz środowisk twórczych archidiecezji gdańskiej
Ks. Krzysztof Niedałtowski, duszpasterz środowisk twórczych archidiecezji gdańskiej
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl


Mijający tydzień był kolejnym, w którym liczba zakażeń Covid-19 niepokojąco szła w górę. Wzrosła nawet o 200 przypadków dziennie. Zarówno w środę, jak i w czwartek dobowa liczba przypadków przekroczyła 700, natomiast w sobotę prawie o 800. To bardzo niepokojący trend. Dostrzegają to lekarze i apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego oraz o szczepienie się. Rząd rozważa w związku z czwartą falą pandemii nowe obostrzenia.

Wprawdzie już w czerwcu metropolita gdański zniósł w archidiecezji, wprowadzoną rok temu w związku z pandemią, dyspensę od udziału w niedzielnej mszy św., jednak wciąż wiele osób obawia się o swoje zdrowie. Poza tym liczne głosy internautów wskazują, że transmitowana na naszym portalu niedzielna liturgia z kościoła św. Jana zdobyła licznych zwolenników, zarówno w Gdańsku, jak i na cały świecie.


Mszę św. sprawuje ks. Krzysztof Niedałtowski rektor kościoła św. Jana. On też wygłasza kazania. Ksiądz Krzysztof opiekuje się działającym przy kościele św. Jana duszpasterstwem środowisk twórczych archidiecezji gdańskiej.

Na najbliższą transmisję mszy św. zapraszamy w niedzielę 19 września o godz. 12.00 na portalu gdansk.pl.

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl