PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Niedzielna msza św. z kościoła św. Jana w Gdańsku - transmisja od godz. 12.00

Niedzielna msza św. z kościoła św. Jana w Gdańsku - transmisja od godz. 12.00
Mijający tydzień był kolejnym, podczas którego liczba zakażeń koronawirusem spadła. Od 13 czerwca więcej osób będzie mogło przebywać w kościołach - zajęte będzie mogło być 50 proc. miejsc. Na stronie gdansk.pl w niedzielę, 13 czerwca, o godz. 12, będziemy transmitować mszę św.
Fragment ołtarza głównego w kościele św. Jana w Gdańsku
Fragment ołtarza głównego w kościele św. Jana w Gdańsku
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


W ostatnim tygodniu spadała liczba zakażonych w kraju i na Pomorzu. Rząd zdecydował się na kolejne łagodzenie obostrzeń związanych z pandemią Covid-19. Odmrożona zostaje branża targowa, zwiększone limity osób, które mogą przebywać w hotelach, lokalach gastronomicznych i na imprezach sportowych. Więcej osób będzie mogło przebywać w kościołach - zajęte będzie mogło być 50 proc. miejsc.

Z myślą o osobach, które pozostają w domach i unikają kontaktów z obawy przed zagrożeniami oferujemy możliwość uczestnictwa w mszy św. za pośrednictwem internetu. Transmitujemy liturgię z kościoła św. Jana w Gdańsku. Sprawuje ją ks. Krzysztof Niedałtowski, rektor kościoła św. Jana w Gdańsku i duszpasterz środowisk twórczych Archidiecezji Gdańskiej.

Zapraszamy na mszę św. 13 czerwca o godz. 12.00 na portalu gdansk.pl. Będzie ona też dostępna na profilach facebookowym i youtube'owym duszpasterstwa środowisk twórczych.

 

 

 

 

 

 

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl