PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Niedobry opiekun - jak temu zaradzić? Bezpłatne spotkanie dla seniorek i seniorów

Niedobry opiekun - jak temu zaradzić? Bezpłatne spotkanie dla seniorek i seniorów
W sobotę, 26 października, o godz. 11.00 zapraszamy - szczególnie seniorki i seniorów - na spotkanie z przedstawicielami Gdańskiego Zespołu Interdyscyplinarnego (GZI) do „Sztuki Wyboru” przy ul. Słowackiego 19 we Wrzeszczu. Uczestnicy dowiedzą się m.in. czym jest przemoc opiekuńcza i jak jej skutecznie przeciwdziałać.
Jak radzić sobie z przemocą opiekuńczą? - to temat przewodni spotkania dla seniorek i seniorów, które odbędzie się „Sztuki Wyboru” przy ul. Słowackiego 19 we Wrzeszczu (zdjęcie ilustracyjne)
Jak radzić sobie z przemocą opiekuńczą? - spotkanie dla seniorek i seniorów odbędzie się w sobotę, 26 października w „Sztuce Wyboru” przy ul. Słowackiego 19 we Wrzeszczu (zdjęcie ilustracyjne)
fot. pixabay.com

 

Coraz częściej mówi się o zachowaniach agresywnych wobec osób starszych, zależnych, niepełnosprawnych. Zdarza się, że sprawcami przemocy fizycznej lub psychicznej są bliscy, znajomi, opiekunowie seniorek i seniorów. To poważny problem, do którego ofierze trudno się przyznać. Jakie są źródła tego rodzaju agresji? Jak przeciwdziałać takim zachowaniom? Wreszcie, gdzie szukać wsparcia i co grozi opiekunom stosującym przemoc wobec sędziwych podopiecznych?

Wyjaśnieniu tych zagadnień poświęcony będzie sobotni, otwarty wykład, który poprowadzą specjaliści: Wojciech Heyke z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, przedstawiciele GZI. Dodajmy, że to kolejne spotkanie w ramach projektu MOPR „Gdańsk z rodziną”, profilaktycznego, przeciwdziałającego różnym formom przemocy. Będzie on realizowany do końca bieżącego roku.

- Problem agresji dotyczy osób w każdym wieku - podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. - Stąd tak szerokie spektrum projektów realizowanych w mieście i adresowanych do różnych odbiorców, na przykład do seniorów.

Zapraszamy Państwa na sobotni wykład! Może uda się pomóc…

 

Sylwia ResselUrząd Miejski w GdańskuMiejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
Sylwia Ressel - najnowsze
Sylwia ResselUrząd Miejski w GdańskuMiejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
Sylwia Ressel - najnowsze