PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

"Niebo pełne gwiazd" - świąteczny, wyjątkowy i wirtualny koncert z udziałem gdańskich uczniów

"Niebo pełne gwiazd" - świąteczny, wyjątkowy i wirtualny koncert z udziałem gdańskich uczniów
Najmłodsi gdańszczanie, z ponad 20 gdańskich przedszkoli i szkół, śpiewają kolędy i świąteczne piosenki oraz radzą, co robić, by św. Mikołaj przynosił nam fajne prezenty. - Nawet w tak trudnym czasie, nie mogliśmy odmówić sobie możliwości wspólnego kolędowania - mówi Grzegorz Szczuka, dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego UMG, który zachęcił uczniów i nauczycieli do zabawy.
Punktem kulminacyjnym koncertu było wspólne, jednoczesne wykonanie piosenki świątecznej przez uczniów 18 szkół
Punktem kulminacyjnym koncertu było wspólne, jednoczesne wykonanie piosenki świątecznej przez uczniów 18 szkół
Fot. screen z www.gdansk.pl

 

- To wyjątkowy koncert, chyba pierwszy taki w Polce - mówi Grzegorz Szczuka, dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego UMG, który pomysł wymyślił i wcielił się w rolę prowadzącego. - Wyjątkowy, bo przeprowadzony za pomocą aplikacji, która na co dzień służy nam do zdalnej nauki. Przygotowany został przez amatorów, którzy mocno zaangażowali się w ten projekt. Wydarzenie to zostało przygotowane przez ponad 20 gdańskich przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Nawet w tak trudnym czasie, nie mogliśmy odmówić sobie możliwości wspólnego z Wami kolędowania.

Koncert "Niebo pełne gwiazd" trwa 1,5 godziny. Pomiędzy dziecięcymi występami pojawiają się wideo sondy przeprowadzone w gdańskich przedszkolach. Najmłodsi gdańszczanie opowiadają w nich m.in. o tym, jak wygląda św. Mikołaj i co należy zrobić, aby otrzymać od niego prezent.

Uczniowie za pomocą aplikacji Teams łączą się z prowadzącym ze swoich szkół. Najpierw z Żabianki, potem z Matarni, następnie z Wrzeszcza, Oliwy i innych dzielnic. W sumie ponad 20 razy. Nie zawsze połączenie internetowe ma idealny przebieg, ale zaangażowanie wszystkich w projekt jest ogromne, a punktem kulminacyjnym koncertu jest ostatni występ - to świąteczna piosenka, którą wykonują jednocześnie uczniowie z aż 18 szkół.

Koncert "Niebo pełne gwiazd" transmitowaliśmy na naszym portalu na żywo we wtorek, 22 grudnia 2020 r.

 

Współprowadzącym koncert jest Ranko Hofman, stypendysta Prezydent Miasta Gdańska, a także radny Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska i uczeń XIV LO w Gdańsku.

A jak doszło do tego nagrania?

Podczas jednego z kolegiów Grzegorz Szczuka, pod którego pieczą znajdują się gdańskie szkoły i przedszkola, zaproponował dyrektorom szkół, by zorganizowali przedświąteczny koncert, którego uczestnicy będą występować przed ekranami komputerów i laptopów. W projekt zaangażowało się kilkudziesięciu dyrektorów, a także rodzice i kilkuset uczniów gdańskich szkół.

 

 

W realizację koncertu "Niebo pełne gwiazd" zaangażowały się:

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Przyjaciół Ziemi, Szkoła Podstawowa nr 58, Szkoła Podstawowa nr 89, Szkoła Podstawowa nr 57 im. gen. Władysława Andersa ZSS nr 2, Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddziałami Sportowymi, Szkoła Podstawowa nr 82 im. prof. Jana Czochralskiego, Szkoła Podstawowa nr 50 im. Emilii Plater, Szkoła Podstawowa nr 14, Szkoła Podstawowa nr 92, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 60, Szkoła Podstawowa Nr 76, Szkoła Podstawowa nr 86 im. prof. Jerzego Sampa, Szkoła Podstawowa nr 69, Szkoła Podstawowa nr 60, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 oraz Pałac Młodzieży.

 

ZOBACZ TRANSMISJĘ ZE ZDALNEGO KONCERTU W WYKONANIU GDAŃSKICH UCZNIÓW

Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze