PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Nie żyje Jarosław Waszak, były hokeista Stoczniowca

Nie żyje Jarosław Waszak, były hokeista Stoczniowca
Jarosław Waszak zmarł nagle w wieku 56 lat, był wychowankiem Stoczniowca Gdańsk, występował w Unii Oświęcim, z którą zdobył m.in. tytuł mistrza Polski. O śmierci poinformował 9 kwietnia gdański klub.
Jarosław Waszak
Jarosław Waszak
fot. FB Jarosław Waszak

 

Jarosław Waszak do 1988 roku grał w RKS Stoczniowiec, z którego na pięć sezonów przeniósł się do Unii Oświęcim. Z tym zespołem przeszedł drogę od drugiej ligi do mistrzostwa Polski w 1992 roku. W 1993 roku wrócił do Stoczniowca Gdańsk. Karierę zakończył w sezonie 1999/2000.

- Jarek był bardzo szanowany wśród naszych fanów. Był twardym zawodnikiem i niezwykle sympatyczną osobą, którą wszyscy bardzo lubiliśmy. Będziemy za nim tęsknić i zawsze o nim pamiętać - powiedział Henryk Zabrocki, kierownik sekcji hokeja na lodzie w Stoczniowcu.

Jarosław Waszak do ostatniej chwili był aktywny sportowo. Czarował na taflach lodowych Olivii, będąc członkiem drużyny oldbojów hokejowego Stoczniowca. Równie często można go było również spotkać korcie tenisowym.

Jarosław Waszak był wychowankiem Stoczniowca Gdańsk, w którym grał do sezonu 1987/88. W kolejnym sezonie dołączył do Unii Oświęcim, gdzie występował przez kolejne pięć lat.

Za Stoczniowiec Gdańsk


Jak informuje portal trojmiasto.pl pogrzeb Jarosława Waszaka odbędzie się w czwartek, 15 kwietnia, o godz. 15.00 na cmentarzu Łostowickim. Transmisja z pogrzebu od godz. 15:40 na profilu na FB zmarłego.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl