Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nie tylko most w Sobieszewie. Zobacz wideoczat o miejskich inwestycjach

Gościem wideoczatu „Wszystkie Strony Miasta” była Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej. Rozmowa, którą prowadził Marek Wałuszko, dotyczyła inwestycji, które realizowane są w Gdańsku w 2018 r.

Nie tylko most w Sobieszewie. Zobacz wideoczat o miejskich inwestycjach
A
A
data publikacji: 03 kwietnia 2018 r.

zdj. Tomasz Maciuk/gdansk.pl

Most w Sobieszewie, wiadukt Biskupia Górka, szkoła w Kowalach, ul. Nowa Bulońska czy spalarnia odpadów to tylko niektóre z inwestycji realizowanych w Gdańsku w 2018 r. Pełna lista jest oczywiście dużo dłuższa. Obejmuje inwestycje dotyczące różnych dziedzin np. edukacji, sportu czy kultury. Największe zainteresowanie budzi budowa zwodzonego mostu w Sobieszewie, która jest opóźniona o kilka miesięcy. Czy po problemach wykonawcy przęseł firmy Vistal inwestycja wychodzi już na prostą?

- Na pewno wyjdziemy na prostą, kiedy pojedziemy już nowym mostem. Myślę, że każdy, kto ma do czynienia z jakąkolwiek budową wie, że należy chuchać na zimne. Mam nadzieję, że już pokonaliśmy zasadniczy kryzys związany z upadającym Vistalem – mówiła w programie Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej.

Pani prezydent dodała, że ambicją władz miasta jest, żeby ukończyć tę inwestycję jak najszybciej. Budowa powinna zakończyć się jesienią, być może uda się oddać most do użytku na Święto Niepodległości 11 listopada. 


Miasto przejęło przęsła od firmy Vistal. Ich budowa jest kontynuowana w Gdyni
Miasto przejęło przęsła od firmy Vistal. Ich budowa jest kontynuowana w Gdyni
zdj. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

Most w Sobieszewie to przykład współpracy samorządu i rządu. Pozytywny przykład. Nieco gorzej wypada ta współpraca przy budowie ul. Kartuskiej na odcinku od Kokoszek do granic miasta, a jest to inwestycja bardzo ważna w kontekście planów budowy Obwodnicy Metropolitalnej. 

Bardzo ważną sprawą jest też dobre skomunikowanie mieszkańców południowych dzielnic Gdańska z centrum. Miasto za kwotę ponad 190 mln buduje ul. Nową Bulońską. Jak zaznaczyła pani prezydent to kolejny etap programu tramwajowego. To jedna z ważniejszych inwestycji. 

Wakacje letnie będą czasem kontynuacji remontów drogowych z lat ubiegłych. Na pewno czekają nas prace, a w związku z tym czasowe utrudnienia dla kierowców, na Trakcie Konnym, Alei Grunwaldzkiej czy ul. Chłopskiej. Kolejne odcinki na tych ulicach będą naprawiane. 

                                                                                                  Zobacz cały program: