• Start
  • Wiadomości
  • Nie ma szkoły bez głosu młodych, czyli 5. edycja Międzynarodowej Konferencji BeZee 2019

Nie ma szkoły bez głosu młodych, czyli 5. edycja Międzynarodowej Konferencji BeZee 2019

Po raz pierwszy setka młodzieży weźmie udział w jubileuszowej konferencji BeZee 2019. Uczniowie, nauczyciele, praktycy i przedstawiciele środowiska edukacyjnego na szczeblu lokalnym i krajowym będą rozmawiać o trendach w edukacji kierowanych przez i do Generacji Z, a także społecznej odpowiedzialności edukacji. Wydarzenie odbędzie się 15 listopada w Europejskim Centrum Solidarności.
05.11.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
BeZee to międzynarodowa konferencja, która zgromadzi w Gdańsku po raz kolejny prelegentów z kraju i zagranicy, a także praktyków.
BeZee to międzynarodowa konferencja, która zgromadzi w Gdańsku po raz kolejny prelegentów z kraju i zagranicy, a także praktyków.
www.gdansk.pl

BeZee to międzynarodowa konferencja, która zgromadzi w Gdańsku po raz kolejny prelegentów z kraju i zagranicy, a także praktyków. Jej głównym celem jest spotkanie przedstawicielek i przedstawicieli środowisk związanych ze szkolnictwem, edukacją, biznesem i samorządem.

Jubileuszowa edycja poświęcona będzie problematyce związanej z kształtowaniem kompetencji przyszłości, wybory życiowe w kontekście edukacji, a także stymulowaniu odpowiedzialności uczniów za własne działania w kontekście odnajdywania się na aktualnym rynku pracy.

Kolejny ważnym wątkiem dyskutowanym podczas konferencji będą zagadnienia definiowane przez zespół Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER – organizatora konferencji –  jako „społeczna odpowiedzialność edukacji”. Poruszane wątki dotyczyć będą roli edukacji i relacji nauczyciel-uczeń w aktualnej sytuacji społecznej, przy uwzględnieniu kwestii związanych z solidarnością i równością, takich jak na przykład udziału osób z niepełnosprawnościami w życiu społecznym czy dialogu międzykulturowym.

Wśród zaproszonych gości są m.in. Przemek Staroń, Krzysztof Zajączkowski (pedagog i założyciel szkół waldorfskich w Polsce), Andrzej Tucholski (bloger i psycholog bznesu), Donald Dervishi (literaturoznawca, filolog albański i aktywista na rzecz odpowiedzialności społecznej), Justyna Redelkiewicz – Musiał (ekspertka w dziedzinie technologii satelitarnych) i wielu innych.

Po raz drugi odbędzie się konkurs młodzieżowy #edu2day, którego finałem jest prelekcja reprezentacji Generacji Z, gdzie młodzież w wieku 15-19 lat opowiadać będzie o swojej wizji edukacji. Warto zwrócić uwagę na tę platformę dialogu pomiędzy uczniami a nauczycielami, jaką jest #edu2day. To część konferencji BeZee skierowana właśnie do młodzieży, a w niej oprócz konkursu, także warsztaty, udział w prelekcjach i kurs wystąpień publicznych. Podczas BeZee będą rozmowy o młodzieżowej przedsiębiorczości i roli doradztwa zawodowego. Bartek Bucholc poprowadzi jeden z warsztatów i opowie o tym, jak rozpoczął swój biznes. #edu2day zwraca uwagę na potrzebę prowadzenia dialogu pomiędzy młodzieżą wypełniającą obowiązek szkolny, nauczycielami przekazującymi wiedzę i postawy, a także dyrekcją zarządzającą jednostkami edukacyjnymi. 

Geografia nauczana w praktyce, myślenie projektowe, rozwijanie kompetencji międzykulturowych. To tematy, które na konferencji poruszy Adam Ziaja, twórca "Szkolnej ekspedycji" - projektu, dzięki któremu uczniowie i uczennice backpackingowo zwiedzili Afrykę i Azję. Adam Ziaja będzie prelegentem i poprowadzi warsztaty.

Podczas BeeZee 2019 po raz drugi odbędą się także targi eduShow. Tutaj firmy edukacyjne zaprezentują najnowsze rozwiązania i technologie dedykowane edukacji. To także niezastąpione źródło informacji i opinii o produktach stosowanych w branży edukacyjnej. Zakres tematyczny targów eduShow obejmuje m.in. aplikacje edukacyjne, ofertę wydawnictw, zarządzanie edukacją, systemy informatyczne, programy i gry edukacyjne czy wyposażenie i sprzęt technologiczny dla szkół.

Warto dodać, że Konferencja BeZee 2019 będzie tłumaczona na polski język migowy. Wszystkie wystąpienia na scenie głównej oraz dwa wybrane warsztaty będą przełożone na PJM przez tłumaczki współpracujące z Fundacją Kultury Bez Barier.

Można jeszcze zakupić bilety udziału w konferencji w różnych opcjach, tj. indywidualnie i dla grup. Na 15 procentową zniżkę mogą liczyć szkoły, które zgłoszą minimum trzech nauczycieli. W tym przypadku trzeba skontaktować się bezpośrednio z organizatorem pod adresem mailowym bezee@inkubatorstarter.pl.

Organizatorem tegorocznej edycji konferencji jest Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER we współpracy z miasto Gdańsk i Europejskim Centrum Solidarności.

Konferencja BeZee 2019 jest realizowana w ramach zadania publicznego „Podnoszenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli w oparciu o kompetencje przyszłości”. Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Więcej informacji wraz z programem konferencji znaleźć można na stronie http://bezee.pl/

Wydarzenie na Facebooku 



 

TV

Nowi mieszkańcy na Ujeścisku