Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nie będzie wielkiego żużla w Gdańsku. Zawody odwołane. Winna... pogoda w Szwecji

W niedzielę, 14 sierpnia, na gdańskim torze miały odbyć się Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi. Nie odbędą się. Powód? Ze względu na opady deszczu na ten sam dzień przełożony został turniej Grand Prix w szwedzkiej Malilli. Można oddawać bilety.

Nie będzie wielkiego żużla w Gdańsku. Zawody odwołane. Winna... pogoda w Szwecji
A
A
data publikacji: 14 sierpnia 2016 r.

Czołowi żużlowcy świata na razie nie pojawią się na gdańskim torze
Czołowi żużlowcy świata na razie nie pojawią się na gdańskim torze
Jerzy Pinkas/www.gdansk/pl

Turniej w Gdańsku zaplanowano na godz. 19. Miało w nim wystąpić 15-stu najlepszych zawodników polskiej ekstraligi oraz jeden z "dziką kartą" - otrzymał ją wychowanek Wybrzeża Gdańsk Krystian Pieszczek.

Na liście startowej poza młodym Polakiem byli m.in. Bartosz Zmarzlik, Tai Woffinden, Chris Holder, Nicki Pedersen, Jason Doyle, Greg Hancock i Niels Kristian Iversen, uczestnicy tegorocznego cyklu Grand Prix. Niestety nie przyjadą do Gdańska. Dlaczego? 

W sobotę, 13 sierpnia w szwedzkiej Manilli miały odbyć się kolejne w tym roku zawody Grand Prix. Intensywne opady deszczu nie pozwoliły na ich rozegranie. Ze względu na fatalny stan toru organizatorzy cyklu przenieśli je na... niedzielę, 14 sierpnia. Początek o godz. 10.00. 


Od środy, 17 sierpnia, w jednym z gdańskich sklepów będzie można zwracać bilety. Nie wiadomo jeszcze w jakim. Nie znany jest też nowy termin Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi w Gdańsku.