Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nazwa Lotos pozostanie na koszulkach siatkarzy Lotosu Trefl

Grupa Lotos S.A nadal będzie wspierać finansowo siatkarzy Lotosu Trefl. Umowa została podpisana do końca sezonu 2016/17. Trenerem drużyny nadal pozostaje Andrea Anastasi, w kadrze są m.in. Mateusz Mika, Wojciech Grzyb i Piotr Gacek.

Nazwa Lotos pozostanie na koszulkach siatkarzy Lotosu Trefl
A
A
data publikacji: 26 września 2016 r.

Grupa Lotos pozostaje sponsorem siatkarzy z Gdańska
Grupa Lotos pozostaje sponsorem siatkarzy z Gdańska
Jerzy Pinkas/www.gdansk/pl

W sezonie 2014/15 gdańszczanie cieszyli się z wicemistrzostwa Polski - największego sukcesu w historii klubu. Miniony sezon w PlusLidze zakończyli na czwartym miejscu, w debiucie w Lidze Mistrzów wyszli z grupy.

Tuż po zakończeniu rozgrywek klub zapowiedział, że w sezonie 2016/17 skupi się jedynie na lidze. Teraz prezes Dariusz Gadomski potwierdził, że na kolejny rok została podpisana umowa sponsorska z Grupą Lotos S.A.

- Grupa Lotos to nasz wieloletni partner i cieszymy się, że nadal będzie nas wspierał - mówi Gajewski. - Będziemy się starać, by nasz sponsor był zadowolony ze współpracy.

Umowa będzie obowiązywać do końca sezonu 2016/17. Ani klub ani sponsor nie zdradzają kwoty, która zasili konto Lotosu Trefl. Nieoficjalnie mówi się o kwocie 4 mln złotych.

Trenerem nadal pozostaje Andrea Anastasi, w drużynie grać będą m.in. Mateusz Mika, Piotr Gacek, Wojciech Grzyb, Bartosz Gawryszewski, Damian Schulz, Michal Masny, Dmytro Paszycky.

- Wydaje mi się, że skład mamy lepszy niż w poprzednim sezonie - mówi nam Mika. - Zobaczymy, jak to będzie wyglądało na parkiecie. 

PlusLiga startuje 1 października. Lotos Trefl pierwszy mecz rozegra dwa dni później, 3 października (poniedziałek), o godz. 18:00. Rywalem w Ergo Arenie będzie Effector Kielce. 

-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora