PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Nasz siatkarski mistrz świata Złoty Jakubiszak z nagrodą prezydenta Gdańska
Nasz siatkarski mistrz świata Złoty Jakubiszak z nagrodą prezydenta Gdańska
Gdańszczanin Szymon Jakubiszak, członek „złotej drużyny”, czyli mistrzów świata juniorów w siatkówce` 2017 odebrał od prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza gratulacje i nagrodę finansową.

Szymon Jakubiszak ma 19 lat i wielki sukces na początku siatkarskiej kariery
Szymon Jakubiszak ma 19 lat i wielki sukces na początku siatkarskiej kariery
Dariusz Kwidziński/gdansk.pl

Ma 19 lat i już wielki sukces na swoim koncie. Na pytanie, czy nie przewróci mu się od tego w głowie, Szymon Jakubiszak mówi, że wygrana reprezentacji Polski U-21 i wywalczenie tytułu mistrzów świata, jeszcze do niego nie dociera. W powrocie do rzeczywistości może pomóc nagroda finansowa, którą 5 lipca 2017 r. młody siatkarz otrzymał z rąk prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

- Szymon staje się bohaterem Gdańska – mówi Paweł Adamowicz. - Chłopak pochodzący z wielodzietnej, fantastycznej, kochającej się rodziny (czterech braci i dwie siostry), pokazuje co to znaczy gra zespołowa. Tego nauczył się we własnej rodzinie, teraz rozwija to w drużynie Trefla. Dumny jestem z Szymona, z jego złotego medalu. Myślę, że jego sukces będzie inspirował i motywował innych młodych gdańszczan do uprawiania siatkówki, do rozwijania swoich sportowych umiejętności i wybrania sportu, jako pasji życiowej.

Podczas spotkania obecny był również Edward Pawlun – trener siatkarskich grup młodzieżowych Trefla Gdańsk. Prezydent Gdańska nagrodził także trenera, który nie krył dumy z osiągnięć swojego podopiecznego i z pewnością przyczynił się do jego sukcesu.

Przypomnijmy - kilka dni temu polska drużyna juniorów w składzie: Damian Domagała, Tomasz Fornal, Radosław Gil, Jędrzej Gruszczyński, Norbert Huber, Szymon Jakubiszak, Jakub Kochanowski, Łukasz Kozub, Bartosz Kwolek, Mateusz Masłowski, Jarosław Musza i Jakub Ziobrowski, pod opieką trenera Sebastiana Pawlika zdobyła zloto podczas Mistrzostw Świata Juniorów U-21. Nasza drużyna wygrała osiem spotkań, przy czym w pierwszej fazie nie przegrała nawet jednego seta. W półfinale pokonali Brazylię 3:2, w finale zaś Kubę 3:0.

Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze