Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nasz człowiek na Euro: - Dużo Gdańska na stadionie w Nicei

Radosław Michalski - były zawodnik Lechii, dziś szef pomorskiego PZPN - jest wśród polskich kibiców na rozgrywanych we Francji Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. - Wspaniała atmosfera na stadionie w Nicei, dużo gdańszczan i innych mieszkańców Pomorza. Zwycięstwo wprawiło nas wszystkich w znakomity nastrój - relacjonuje.

Nasz człowiek na Euro: - Dużo Gdańska na stadionie w Nicei
A
A
data publikacji: 12 czerwca 2016 r.

Radosław Michalski
Radosław Michalski
PZPN

Na nicejskim stadionie Allianz Riviera, który mieści 35 tys. widzów, w niedzielny wieczór - 12 czerwca - było aż 12 tys. kibiców z Polski. Z Radosławem Michalskim rozmawialiśmy telefonicznie, już po meczu.

Gdańsk.pl: Nastroje po meczu pewnie szampańskie?

Radosław Michalski*: - Jak najbardziej. Polska pokonała Irlandię Północną 1:0 i jest cudownie. Właśnie wychodzimy ze stadionu, idziemy do miasta, będziemy świętować te trzy punkty.

W Nicei jest teraz dużo kibiców z Gdańska?

- Tak, spotykam naszych na każdym kroku. Łatwo poznać po napisach na flagach. Głównie Gdańsk, ale widziałem także inne miasta Pomorza.  Słupsk, Kwidzyn, Chojnice.

Jaka była atmosfera na stadionie? Niektórzy komentatorzy byli zdziwieni, że organiatorzy dopuścili do tego, że polscy kibice byli na trybunach przemieszani z irlandzkimi. To mogło skutkować awanturami.

- Nie przesadzajmy. Na trybunach panowała przyjazna, wręcz sielankowa atmosfera. Polacy i Irlandczycy weszli na stadion jako przyjaciele i tak już to zostało. Duży wpływ na te relacje miała awantura, do której wcześniej doszło w mieście. Francuscy kibice Nicei zaatakowali Irlandczyków. Polscy kibice zobaczyli co się dzieje i ruszyli z odsieczą dla Irlandczyków. Razem pogonili nicejczyków. Skończyło się polsko-irlandzkim braterstwem.

Pan też uczestniczył w tej awanturze?

- Hahaha! Ja akurat nie. Piłka nożna jest tak wspaniała, że mnie nie są potrzebne dodatkowe atrakcje.

Zostaje Pan we Francji na dwa kolejne mecze reprezentacji Polski?

- Tak. We wtorek jadę do Paryża, na mecz z Niemcami. Nastroje są euforyczne, wszyscy tutaj uważamy, że w naszym zasięgu jest remis.  

W takim razie proszę przyjąć od portalu Gdańsk.pl życzenia dobrej zabawy i do usłyszenia po meczu z Niemcami. Oby nastroje naszych kibiców nadal były szampańskie.

* Radosław Michalski urodził się w 1969 roku w Gdańsku, wychowanek Stoczniowca Gdańsk. Zagrał 28 razy w reprezentacji Polski, mistrz kraju z Legią Warszawa (1993/1994, 1994/1995) i Widzewem Łódź (1996/1997), uczestnik Ligi Mistrzów w barwach obu klubów. Z Legią zdobył również Puchar Polski (1994 i 1995) oraz krajowy Superpuchar (1994). Mistrz Izraela z Maccabi Hajfa (2000/2001), dwukrotny zdobywca Pucharu Ligi Cypryjskiej z Anorthosisem Famagusta (2001/2002, 2002/2003), a także mistrz kraju z Apollonem Limassol (2005/2006). Karierę piłkarską zakończył w 2006 roku. W polskiej ekstraklasie rozegrał łącznie 201 meczów i strzelił 30 goli.

25 sierpnia 2012 roku został wybrany na stanowisko prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Od 20 stycznia 2016 jest przewodniczącym Komisji ds. Piłkarstwa Amatorskiego i Młodzieżowego w PZPN.  

-
Roman Daszczyński (0)
www.gdansk.pl
roman.daszczynski@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Roman Daszczyński (0)
www.gdansk.pl
roman.daszczynski@gdansk.pl
więcej tekstów autora