PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

“Nakręć się” - nagraj trzyminutowy film o swojej pasji i przyślij go do Projektorni GAK

“Nakręć się” - nagraj trzyminutowy film o swojej pasji i przyślij go do Projektorni GAK
Projektornia GAK zachęca, głównie amatorów, do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie filmowym. Technika jest dowolna, temat również, ograniczenia dotyczą tylko czasu trwania filmu - do trzech minut. Spośród nadesłanych do 28 lutego 2019 r. prac, jury nagrodzi trzy najlepsze. Obejrzymy je na gali 1 marca 2019 roku.
'Nakręć się'. Prace na konkurs należy przysłać do 28 lutego 2019 roku
'Nakręć się'. Prace na konkurs należy przysłać do 28 lutego 2019 roku
Andrzej J. Gojke


Konkurs “Nakręć się” stwarza okazję do opowiedzenia w zwięzłej formie o tym, co nas inspiruje, co nas “kręci”.

Jego zasady są bardzo egalitarne - nie trzeba mieć profesjonalnej kamery ani wielkiego doświadczenia. Wystarczy pomysł i chęć podzielenia się z odbiorcą swoją artystyczną pasją. Film można nagrać nawet aparatem telefonicznym lub cyfrowym aparatem fotograficznym.

Jedyne obostrzenie dotyczy czasu trwania filmu - powinien być nie dłuższy niż trzy minuty.

- Interesują nas inspiracje ich autorów do działania, to jak patrzą na świat - tłumaczy opiekunka konkursu, Izabela Terek-Jopkiewicz z Projektorni GAK.

Nadesłane prace oceniać będzie, jak co roku, trzyosobowe jury w składzie: Izabela Terek-Jopkiewicz z “Projektorni” GAK, historyk kina i współzałożyciel Dyskusyjnego Klubu Filmowego UG „Miłość blondynki” - prof. Krzysztof Kornacki z Uniwersytetu Gdańskiego oraz dr Paweł Biliński - kurator sceny filmowej w Klubie Żak.

- Na konkursowe prace czekamy już od dziś, czyli od poniedziałku 7 stycznia, aż do 28 lutego 2019 roku - mówi Izabela Terek-Jopkiewicz. - Należy je przysyłać na adres Projektorni GAK lub mailowo na adres: projektornia@gak.gda.pl.

Adres: PROJEKTORNIA GAK, ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk.

Trzy najlepsze, wyłonione przez jury prace, zobaczymy podczas uroczystej gali konkursu, która odbędzie się 1 marca 2019 r., w klubie Projektornia GAK, w Gdańsku Brzeźnie, o godz. 18.   

Na zwycięzców czekają nagrody - w tym roku będą one wyższe niż w poprzednich edycjach - i wyniosą: 1000 zł za pierwsze miejsce (o 400 zł więcej niż rok temu). Dwa pozostałe miejsca zostaną wyróżnione nagrodami rzeczowymi o wartości do 300 zł. Będą też wyróżnienia.

Na konkurs co roku trafiają filmy z całej Polski. W 2018 r. było ich ok. 80. Pierwsze miejsce zajął film „Żołnierz” Mateusza Kowalskiego.

O TYM:

W trzy minuty o swojej pasji. Nagraj film i przyślij go do GAK

Anna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze
Anna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze