PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Najważniejszy mecz sezonu. Siatkarze Trefla walczą o brąz mistrzostw Polski
Najważniejszy mecz sezonu. Siatkarze Trefla walczą o brąz mistrzostw Polski
Sobota, 5 maja, godz. 17.30, hala Ergo Arena. Trefl Gdańsk podejmuje Indykpol AZS Olsztyn. Zwycięstwo da podopiecznym trenera Andrei Anastasiego brązowy medal mistrzostw Polski! W razie porażki gdańszczan, decydujące spotkanie dzień później także o godz. 17.30 w gdańsko-sopockiej hali.
W marcu 2018 roku siatkarze Trefla wygrali po pięciu setach. Czy teraz także będą potrzebować do triumfu tie-breaka?
W marcu 2018 roku siatkarze Trefla wygrali po pięciu setach. Czy teraz także będą potrzebować do triumfu tie-breaka?
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


- Jestem zdziwiony, że doszliśmy do tie-breaka i że wygraliśmy mecz. Pierwszego seta zagraliśmy tragicznie - mówił w środę, 2 maja, w Olsztynie po pierwszym spotkaniu o brązowy medal Piotr Nowakowski, środkowy Trefla.

Gdańszczanie w pierwszej partii zdobyli tylko 16 punktów. Potem z każdym setem było coraz lepiej: drugiego jeszcze przegrali 24:26, ale w kolejnych już wygrywali. Ostatecznie skończyło się na 3:2 (16:25, 24:26, 28:26, 25:23, 15:12).

Siatkarze AZS Indykpol lepiej spisali się w przyjęciu (51 proc. dokładnego przyjęcia przy 47 proc. Trefla) oraz zanotowali większą liczbę asów serwisowych (6:3). Zawodnicy prowadzeni przez trenera Andreę Anastasiego byli nieco skuteczniejsi w ataku (47 proc. przy 46 proc. olsztynian) oraz zaliczyli większą liczbę bloków (18:17).

- Medal będzie fajnym ukoronowaniem tego przez co przechodziliśmy w trakcie sezonu, w szczególni na jego początku. Z brązu będziemy bardzo zadowoleni - zapewnia Nowakowski przed sobotnim spotkaniem w Ergo Arenie.

Teoretycznie nieznacznym faworytem rywalizacji o brąz są gdańszczanie, którzy w tym sezonie z AZS Indykpolem grali trzy razy i trzykrotnie wygrywali 3:2.

- Liczymy, że ta passa zostanie podtrzymana. Choć w sobotę niekoniecznie chcielibyśmy grać znowu pięć setów – uśmiecha się środkowy Trefla.

Dodajmy, że „gdańskie lwy” w ciągu dwóch tygodni - od 18 kwietnia do 2 maja - rozegrali sześć meczów, cztery kończąc dopiero w tie-breakach.

W rywalizacji o brązowy medal zespoły grają do dwóch zwycięstw. Na razie Trefl prowadzi 1-0. Spotkanie nr 2 odbędzie się w sobotę, 5 maja, o godz. 17.30 w Ergo Arenie. Ewentualnie trzeci mecz dzień później, także o godz. 17.30 w gdańsko-sopockiej hali.

Bez względu na zakończenie rywalizacji z AZS Indykpolem, siatkarze, trener i działacze Trefla zapraszają na tradycyjny mecz z fanami, by razem zakończyć sezon 2017/2018 PlusLigi. Wspólna gra i spotkanie rozpoczną się w poniedziałek, 7 maja, o godz. 17:30 w sali treningowej Ergo Areny (wejście C1).

Klub chce podziękować za ogromne wsparcie na początku sezonu w akcji „doLEWamy do pełna”, a później w każdym meczu za gorący doping i niesienie do najdłuższej serii zwycięstw w historii Trefla w PlusLidze.

Podczas spotkania naprzeciw siebie staną dwa zespoły, a w każdym z nich zamelduje się po 20 kibiców oraz kilku siatkarzy. Drużyny stoczą pojedynek do dwóch wygranych partii. Pierwszym sędzią tego starcia będzie Andrea Anastasi.

- Kibice, którzy zagrają razem z zawodnikami zostali już wybrani na fanpage’u klubu w portalu Facebook, a wszystkich pozostałych serdecznie zapraszamy na trybuny do dopingowania drużyn – mówi Justyna Gdowska z biura prasowego Trefla. - Poniedziałkowe spotkanie będzie też oczywiście okazją do wspólnych zdjęć, zebrania pamiątkowych autografów, a także rozmów z zawodnikami i sztabem. Nie zabraknie też specjalnych atrakcji, między innymi zaserwujemy kilka konkursów. Całość zakończy się około godziny 19.

Wstęp na poniedziałkowe spotkanie wieńczące sezon 2017/18 jest bezpłatny.oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl