Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Najpiękniejsze i najbardziej niedoceniane turystycznie - wśród nich jest...

Brugia, Bordeaux, Bergamo, Porto, Nowy Sad - to europejskie miasta, które portal internetowy Bright Side poleca odwiedzić ze względu na walory turystyczne. W zestawieniu jest łącznie 15 miast, w tym Gdańsk. Nasze miasto polecane jest już po raz drugi.

Najpiękniejsze i najbardziej niedoceniane turystycznie - wśród nich jest...
A
A
data publikacji: 14 lipca 2016 r.

Bright Side

Portal internetowy Bright Side cieszy się dużym zainteresowaniem, na facebooku ma ponad 12 mln użytkowników. W grudniu 2015 roku opublikowano tam zestawienie 15 najbardziej urokliwych miejsc do spędzenia świąt Bożego Narodzenia. Na liście - obok Finlandii, Szwecji, Włoch czy Kanady - znalazł się Gdańsk.

ZOBACZ CAŁE ZESTAWIENIE


Pół roku później opublikowano zestawienie 15 europejskich miast, najpiękniejszych i najbardziej niedocenianych pod względem turystycznym. Na liście znalazły się m.in. Brugia (Belgia), Sintra (Portugalia), Annecy (Francja), Nowy Sad (Serbia) oraz ponownie nasze miasto.

Jak autorzy zestawienia argumentowali umieszczenie na liście Gdańska?

- To zabytkowe miasto leżące na brzegu Morza Bałtyckiego ma niepowtarzalną atmosferę. Od kilkudziesięciu przytulnych kawiarni do licznych muzeów, targów i wystaw. Każdy znajdzie coś specjalnego dla siebie.

ZOBACZ CAŁE ZESTAWIENIE