Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Najlepsi młodzi łyżwiarze figurowi na świecie w hali Olivia. Wstęp wolny

Blisko 150 zawodniczek i zawodników z prawie 30 krajów od czwartku do soboty (5-7 października) rywalizować będzie w prestiżowych zawodach z cyklu ISU Junior Grand Prix. Zmagania łyżwiarzy figurowych można obserwować za darmo, codziennie od 9.00 do 22.00. Dla kibiców odwiedzających halę przygotowano konkurs z nagrodami.

Najlepsi młodzi łyżwiarze figurowi na świecie w hali Olivia. Wstęp wolny
A
A
data publikacji: 04 października 2017 r.

W Gdańsku wystartuje prawie 150 zawodniczek i zawodników
W Gdańsku wystartuje prawie 150 zawodniczek i zawodników
fot. fotolia.com

ISU Junior Grand Prix to międzynarodowe zawody w łyżwiarstwie figurowym w ramach światowego cyklu Grand Prix, drugie najważniejsze zawody po Mistrzostwach Świata Juniorów. W zawodach w Gdańsku wystartuje blisko 150 zawodników z ok. 30 krajów świata, a najliczniej reprezentowane będą Rosja, USA i Kanada. Nie zabraknie reprezentantów Polski: 

 • 3 solistki – Oliwia Rzepiel (Ochota Warszawa) - najlepsza w tej chwili polska juniorka, Magdalena Zawadzka (Molo Osiek, Oświęcim) i Paulina Hryniewicz (UIKŁF Piruette Opole) 
 • 3 solistów - Ryszard Guertler (Ochota Warszawa), który zajął 16. miejsce podczas JGP w Mińsku i jest to najlepszy polski wynik od kilku lat, bracia Kornel i Miłosz Witkowscy (ŁTŁF Łódź) 
 • 2 pary taneczne: Oleksandra Borysowa i Cezary Zawadzki - aktualni wicemistrzowie Polski, Yohanna Broker i Yann Thayalan (Yann jest Polakiem) 


Łyżwiarze w kategorii solistek, solistów, par tanecznych i par sportowych będą walczyć o punkty w światowym rankingu  ISU.

- Warto wiedzieć, że jest to juniorska światowa czołówka. Wielu spośród nich już niebawem wystartuje w mistrzostwach świata, igrzyskach olimpijskich i innych zawodach na taflach całego świata - zaznacza Jarosław Nadolski z Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. - Możemy się spodziewać, zwłaszcza u solistek i solistów, bardzo wysokiego poziomu, trudnych kombinacji i skoków poczwórnych. 

Najciekawiej zapowiada się rywalizacja par sportowych, niestety bez udziału Polaków. W Gdańsku wystąpią Jekaterina Aleksandrowska i Harley Windsor z Australii, czyli aktualni mistrzowie świata juniorów.

Zawody organizowane są przez ISU (Międzynarodową Unię Łyżwiarską) oraz Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego pod patronatem Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza oraz Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka.

Zawody odbywać się będą w hali Olivia (aleja Grunwaldzka 470), od czwartku do soboty (5-7 października), od godz. 9:00 do 20.00/22.00. Wstęp wolny. 


Program zawodów

5 października (czwartek)

 • 09:45-15:05 Solistki – program krótki
 • 15:30-18:35 Pary sportowe – program krótki
 • 19:00-22:55 Soliści – program krótki

6 października (piątek)

 • 09:15-12:00 Pary taneczne – taniec krótki
 • 12:30-16:10 Pary sportowe – program dowolny
 • 16:40-22:40 Solistki – program dowolny
 • 22:40 Ceremonie medalowe – Solistki i Pary Sportowe

7 października (sobota)

 • 12:00-16:35 Soliści – program dowolny
 • 17:00-20:05 Pary taneczne – taniec dowolny
 • 20:05 Ceremonie medalowe – Pary taneczne i Soliści


O cyklu Junior Grand Prix 

JGP 2017 w Gdańsku to część cyklu Junior Grand Prix organizowanego przez Międzynarodową Unię Łyżwiarską (ISU). Jest to cykl 7 zawodów organizowanych w różnych państwach (co roku w innych), zakończonych finałem, który odbywa się w grudniu (razem z finałem cyklu seniorskiego GP). Zawodnicy kwalifikują się na podstawie wyników MŚJ z poprzedniego sezonu (przy czym nie imiennie – kwalifikacje otrzymują państwa). Nie można wystartować więcej niż w 2 zawodach. 6 najlepszych zawodników w każdej konkurencji kwalifikuje się do finału. W tym roku odbędzie się on w Nagoyi (Japonia).-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl