Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zagraniczne media: najfajniejsze miasto w Polsce? Oczywiście Gdańsk

Brytyjski portal "The Independent" zachęca do weekendowych wypadów do Gdańska. Autor poleca świetne muzea, ofertę gastronomiczną i bogate życie nocne. Ale to niejedyny artykuł o nas w zagranicznej prasie.

Zagraniczne media: najfajniejsze miasto w Polsce? Oczywiście Gdańsk
A
A
data publikacji: 10 czerwca 2018 r.
Tylko od czerwca do sierpnia 2017 roku do Gdańska przyjechało ponad 800 tys. osób. To blisko 70 tys. więcej niż rok wcześniej
Tylko od czerwca do sierpnia 2017 roku do Gdańska przyjechało ponad 800 tys. osób. To blisko 70 tys. więcej niż rok wcześniej
Maciej Kosycarz/KFP

Artykuł w "The Independent" ukazał się na początku czerwca, ale już od wielu miesięcy zagraniczna prasa zachęca turystów do odwiedzin w naszym kraju.

Wojciech Gojke na portalu Wirtualna Polska przeanalizował prasę zagraniczną i przytacza słowa brytyjskiego portalu "The Independent":

Klejnot Bałtyku i jedno z najbardziej malowniczych, bogatych kulturalnie i znaczących pod względem historycznym miast w Polsce. Posiada świetne muzea, a tutejsza oferta gastronomiczna czy bogate życie nocne sprawiają, że Gdańsk jest świetnym wyborem na weekendowy wypad – tak brzmi początek artykułu zatytułowanego "Dlaczego Gdańsk jest najfajniejszym miastem w Polsce?

Również  Daily Mirror” zachwyca się naszym miastem:

Gdańsk jest tak piękny, że zrujnuje ich oczekiwania dotyczące postkomunistycznych czasów". Brytyjka dzieli się z czytelnikami swoim pielęgnowanym przez długie lata przekonaniem, że Gdańsk nie jest interesującym miejscem do odwiedzenia. Owo przekonanie, tłumaczy autorka, utrwaliło się w niej pod wpływem fotografii sprzed lat, na których widziała strajki, wiece i starcia mieszkańców z milicją. Jednak gdy dotarła do stolicy Pomorza, jak opisuje, "przez chwilę zastanawiała się, czy przypadkiem nie wsiadła do niewłaściwego samolotu i nie wylądowała w Amsterdamie".

Zachęcające do odwiedzin Gdańska i zachwalające jego walory artykuły pojawiły się też we francuskim “Le Soir”, włoskim “Corriere della Sera”, brytyjskim “The Guardian” oraz na popularnym portalu dla podróżników Travel+Leisure - wymienia dziennikarz Wirtualnej Polski.

Coraz więcej turystów w Gdańsku. Wiemy, co ich do nas przyciąga

Gdańsk coraz bardziej popularny. Rośnie liczba odwiedzających nasze miasto-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl